Terazi Burcunda Mavi Dolunay

1.311 views

Köprüden önceki son çıkış !

Aynı ay içinde aynı burçta gerçekleşen iki dolunaya “ Blue Moon “ denir. Çok büyük güzellik ve şans verir. Ancak bazen şans faktörü bizim düşündüğümüz şekilde tezahür etmeyebilir. Bazen kurtuluş da şans anlamını taşıyabilir. O yüzden bu Dolunay bana göre iki farklı anlamı da bünyesinde barındıran nitelikte. 
Öncelikle 21 Mart’ta 0 derece Chironyen Terazi burcu Dolunay’ı ile başlayan süreci hatırlayın bakalım. O dönemde ilişkilerinizle ilgili bir yaranız açılmış kanamış olabilir. Bunun uzantısında 5 Nisan’da Koç yeniayıyla ilişkinizle ilgili bazı kararlar gündeminize oturmuş olabilir. Şimdi 29 derece olan bu Dolunay ise, tüm bu sürecin totali aslında. 
19 Nisan’da saat 14:13 sularında 29 derece Terazi burcu dolunay direkt ilişkilerimize dikkatli bir gönderme yapıyor. Dolunay 3 ve 9 ev akslarında olduğundan ve Dolunay yöneticisi Venüs Balık burcunda 8 evde bulunduğundan tüm bu süreçte ruhsal ve duygusal olarak yaşadığımız krizlerin belki de parasal konuların üzerimizde yarattığı hal duygu ve düşünceleri açığa çıkarıyor. Dolunay yöneticisi Venüs Astroloji’de Terazi’nin Anticia ‘sı aslında. Yani gölge bir destek niteliğinde. Koşulsuz sevgi her türlü krizi çözebilir. Hatırlarsanız 29 dereceler Astroloji’de analetik derecelerdir. Bir burcun son derecesinde şişmiş bir duruş vardır. Ay duygularımız olduğuna göre, dolan duyguları taşan sabrı kalmayan bir durumdan da bahsedebiliriz. Öyle ki, bu dolum neticesinde süreç bir sonuca bağlanmak ister. 
Anın yükseleni 24 derece ile Aslan burcu. Haritada ateş üçgeni oluşmakta. Yükseleni yöneten Güneş Koç burcunda ve diğer ayağında Retro Jüpiter yer almakta. Gerçekten harita konuşuyor diyebilirim. Alınan kararlarda eğer bir pişmanlık varsa sistem ikinci bir fırsat sunuyor adeta bizlere. Konuyu iyileştirmek düzeltmek için destek veriyor. Çünkü bunun bir daha geri dönüşü yok diyor. Güneş Dolunay’ın ardından yanında bekleyen Uranüs ile kavuşacağından artık özgürleşerek kendisini yenilemeye ihtiyaç duyabilir. Aynı Uranüs Dolunay’a yakınlığı nedeniyle de, her an hiç beklemediğimiz koşulları da beraberinde getirebilir. 
Merkür aynı dereceden Uranüs ile birlikte hareket ederken Chiron ile de kavuşuyor. Eğer istersek, karşı tarafta açtığımız yarayı sözlerimizle iyileştirebiliriz. Mars Dolunay’da ikircikli durumları yaratan İkizler burcundan kararları ve eylemleri değiştirme şansımız olduğunu ancak bunun sonucunun iyi ya da kötü olacağının insiyatifinin bizim elimizde olduğunu anlatıyor. Neden bizim elimizde; çünkü Merkür Difta sabit yıldızıyla kavuşuyor. Bu durumda enerjik asabi şiddetli bir üslubu da tetikleyerek dil yarası açmaya daha önceden içimizde tuttuğumuz konuları can acıtarak yapmamıza neden olabilir. Dilimiz ve sözlerimizle iyileştirmeyi de seçebiliriz yaralamayı da…
Kadersel rotamızın mimarları Ay düğümleri ve Verteks noktaları da Dolunay’a kare açıyla önemli göndermeler yapıyorlar. Aşk yaşamımızda çocuklarımızla ilgili konularda yaratıcı enerjimizde sosyal yaşamımızda arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizde gerçekten derinden dönüştürdüğümüz her şeyi yeniden yapılandırma ve inşa etme imkanındayız. Dönüştürmekten korktuğumuz eski davranış kalıplarından çıkamadığımız konularda büyük sınavların da devamı söz konusu. 
Karaay Lilith’in Neptün ile kavuşumu ve Mars ile olan gergin açısı, içimizdeki duygusal zaaflarımızı yumuşak karnımızı karşımızdaki kişilere gösterip gösterememek arasındaki karışıklığı anlatıyor. Kendimizi zafiyetimizi karşı tarafa gösterirsek, güç mü kaybederiz ? Egomuz zedelenir mi ? Ya güvenimizi zedelerse ? Ya tekrar zaafımızdan bizi hayal kırıklığına uğratırsa ? Bilmelisiniz ki; bunun bir sonu yok. Her kaçış; bu konunun bir sonraki dönemeçte kılık değiştirmiş haliyle yeniden karşımıza çıkmasını sağlamaktan öteye gitmez. Lilith’in Dolunay’da yerleştiği ev 8 evdir. Burası Lilith için zor bir evdir ancak iyi tarafı Lilith bu evde kime yeniden güvenip yeniden şans vereceğini kime yakın hissedeceğini de bilir. O yüzden sezgilerinize güvenmelisiniz. 
Bu Dolunay çok ama çok önemli bir dönemi bitirirken başlatıyor da… Bu Dolunay için söyleyeceğim güzel bir söz var “ ALLAH ALIR DENER VERİR DENER “ Sistem tarafından bizlere verilecek ikinci bir fırsatı nasıl değerlendireceğiz ? Bu fırsat bir sonu da anlatır yenilenen bir başka başlangıcı da. Bazılarımız için göz yaşı döktüğü ilişkisinde yara aldığı dönem ikinci bir şansla son bulurken bazılarımız için acı çektiği dönem son bulabilir. Bize o acıyı yaşatan kişiyle tekrar karşı karşıya gelebiliriz. Sözlerimizle bizde onun canını mı yakacağız, affederek veda mı edeceğiz ya da affederek elveda mı diyeceğiz ? Diğer yandan verdiğimiz karardan eğer pişmansak ve karşımızdaki kişiye ilişkiye ikinci bir şans vermek istiyorsak iyileştirmek için şansımız da olacak. Geride bırakılması gereken tek şey eski korkularımız ve davranış kalıplarımızdır. Yeniden güvenmeyi seçip kaderin bizim için en iyiyi sunacağına dair geliştirdiğimiz büyük inancımızla…
Evet gökyüzünün bize sunduğu etkilere biz nasıl tepki vereceğiz ? İşte bu da her birinizin özgür iradesinde…

1 Yorum

Yorum Yapın