Süper Dolunayın Özel Etkileri

26.491 views

En son 1948 yılında olan bu Süper Dolunayın etkisi de istisna derecede güçlü olacaktır. Madde ve mâna, siz ve özünüz. Alemlerin birleştiği nokta. Şu an olan Siz ve aradığınız Siz. Hedefleriz ve hedefiniz olduğunu bilmedikleriniz.

Olmak ya da başkalarının olmak, başka insanların hayallerini yaşamak, maddeye kattığımız manaları yaşamak ve geçmişi peşimizden sürüklemek. Evet, geçmiş bizi takip etmeyi bırakalı uzun zaman oldu ama biz hala geride bıraktığımız ‘zaman’ bizi takip etsin diye iz bırakmaya devam ediyoruz, çünkü umudumuz şu ‘an’ dan değil, geçmişten. Umudumuz var geçmişteki güzel anılardan, korkularımız var geçmişte yaşadığımız acılardan, tutunduklarımız var ‘ya bir daha öyle bir gün yaşayamazsam’ düşüncelerinden, o kadar çok geriye dönüp bakıyoruz ki, geçmiş geliyor mu? diye.. İlerleyemiyoruz.

Korkularımız var, ‘bir türlü istediğim yere gelemiyorum’. Çekememezliklerimiz var ‘ya onun gibi olamazsam.’ Kıskançlıklarımız var ‘ben ondan daha iyiyim, neden o benden önde?’. Kendimizi görmek istemiyoruz, hayalimizde kendi maddemize yüklediğimiz manayı yaşamak istiyoruz. Dönüşmeye gönüllü müyüz gerçekten? Yoksa kendimize uygun şekilde kandırılmak mı istiyoruz? Kendimizi kandırmanın sonudur bu Dolunay.

‘Sizde ne varsa o ortaya çıkacaktır’

Özünüze ne kadar yaklaştığınızı hissettiğinizi biliyorum, bir kapı var ve çaldığınız an karşınıza siz çıkacaksınız. Sadece buna ne kadar hazır olup olmadığınızı yaşıyorsunuz. Biz buna ‘zaman’ diyoruz. Hazırlık aşamasıdır zaman, özünüze hazırlık aşaması. Şimdi bunların birleştiği noktadayız. Geçmişte kalmak ile anı yaşamanın tam ortasındayız. Seçim bizlerin.

Boğa Dolunayın yanında Neptün-Kuzey Ay düğümü karşıtlığı ile geçmiş hayal kırıklıklarımızı geride bırakmanın tam zamanı. Acılara tutunduğunuz kadar, kendinize tutunmayı denemeniz yeterlidir. Bir tek biz acı çekiyormuşuz gibi gelebilir, her gece aynı şeylerin kafanızda oynamasından sıkıldıysanız artık hayallerinizi geleceğe odaklayın, geçmişe değil.

Hayatınıza devrim getirmek için uygun bir Dolunay var karşımızda. Size zevk veren ancak hayatınızı zorlaştıran şeyleri geride bırakmak için süper bir dolunay. Hayatınızı baştan sona değiştirmekten korkmayın, Çünkü Dünya deri değiştiriyor. Olmaz denilenlerin olduğunu görüyorsunuz, çünkü bu ‘an’dan itibaren olmaz denilenlerin ‘insanın öz seçim hakkıyla’ nasıl değiştiğine tanıklık edeceğiz. Artık tam anlamıyla o kadar ‘seçimlerimizi’ ve ‘sözlerimizi’ yaşıyoruz ki, sözlerinize ne kadar dikkat etmenizi uyarmama gerek yok sanırım. Biz Dünya’nın değişimine ayak uyduramazsak, olduğumuz yerde kalırsak(boğa), Güneş’in ışığını kaçıracağız. Yeteri kadar karanlıklarda kaldı zihinlerimiz, bu kötü mü oldu? Hayır. Kendimizi, özümüzü tanıdık, çevresel faktörlerden uzaklaştık ve kendi yolumuzu bulmaya yaklaştık. Şimdi Tünelin sonundaki ışığa yaklaştık. Şimdi vazgeçmenin zamanı değil, ayağa kalkıp ışığı bulmanın zamanı. Gerçek Dünyayı keşfetmenin zamanı, kafamıza kazıdıkları yalanları yok etmenin zamanı, Merkür’ün Yay burcundaki seyriyle kendimizi eğitmenin, Venüs’ün Oğlak burcundaki seyriyle saf maddeyi tanımanın, Uranüsün Koç burcundaki seyriyle atağa kalkmanın, Marsın Kova burcundaki seyriyle ‘onların beklediği değil, kendi tercihlerimizi’ yaşamanın zamanı.

Maddeye yüklediğiniz mânalar, sizin tanımlarınız. Bu tanımların üstüne çıkmaya hazır mısınız? Gücünüzü toplayın, yolculuğumuz yeni başlıyor.

Öyle bir içlendiniz ki, gökyüzü sizin için ağladı ve ardından öyle bir güldünüz ki gün-eş sizin doğdu. Gün’ler’i bitmek üzere ve Gün’ümüz’ doğmak üzere. Sevgiyle, her şeye rağmen ayakta kalıp bizi bugünler için besleyen ‘sevgiyle’. Kişilere, maddelere, tanımlara eklediğimiz sevgi değil, içimizde kapana kıstırdığımız ve artık Evrenin her köşesinde yankılanacak olan, zamansızlıktan büyüyen o büyük sevgi ile, özünüzün sizi götürdüğü yerde bekleyen asıl sevgiyle, hedeften çok bir yolculuğun kendisi olan sevgiyle, hep beraber yürümeye hazır mısınız? O zaman başınızı kaldırıp gökyüzüne gülümser misiniz? Sizden hiç ümidini kesmeyenlere sevgi dolu bir gülümsemenizi eksik etmeyin. Gücünüzün gülümsemelerden geldiğini unutmayın.

Sevgi ve saygıyla güzel bir dönem diliyorum sizlere.

Yorum Yapın