Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

632 views

Büyük sınavlar zordur. Ancak sınavı geçenlerin ödülleri de o derece büyüktür !

6 Ocak’ta saat 04:26 ‘da yılın ilk Güneş Tutulması Oğlak burcunun 15 derecesinde oluyor. Güneş Tutulmaları başlangıçları ve yeni bir dönemin gelişini anlatırken yaşamımızdaki 1 yıllık döngüleri anlatır ve kadersel nitelikte olur. Tutulma derecesi haritamızdaki gezegenlerle etkileşimde bulunuyor ve bir açı kalıbı oluşturuyorsa yaşamımızda kadersel temalar ortaya çıkacak demektir. Güneş Tutulmaları toplumsal olayların da tetikleyicisidir. Bu tutulma Oğlak burcunun 2.dekanatında olduğundan Marsyen enerjiler ülke genelinde aktif olacak demektir.
Tutulma benim en sevdiğim sabit yıldızlardan biri olan Vega sabit yıldızı ile kavuşum yapıyor. Bu yıldız şanslı bir doğada olup, politik başarı, artistik yetenekler ve cömertlik ile ilişkilendirilir. 
Tutulma 2 evde ve Satürn’ün liderliğinde olurken 3 ev konularını da dahil ediyor. Üstelik Güney düğüm yönünde. Bu durum parasal kaynaklarımız sahip olduklarımız yakın çevremiz kardeş ve akrabalarımızla olan iletişimimiz kısa yolculuklar ve eğitim konularını da hareketlendiriyor. Satürn Plüto ve Güney düğüm Oğlak burcunda olduğundan tutulmanın ilk etkileri baskı kısıtlanma daralma etkisi yaratabilir. Geride bırakmamız dönüştürmemiz gerekli konular var. Özellikle parayla ilgili konularda kazançlarımızın büyük dönüşümlerden geçmesi söz konusu. Bu noktada statüko hırsımızı maddi kaynaklarımızı ne için artırmak istediğimizi de gözden geçirmeliyiz. 
Anın yükseleni Akrep burcu yöneticisi Mars kendi evinde yani Koç burcunda güçlü çalışıyor ancak yükseleni görmüyor. Mars’ın özellikle Merkür ve Vertex noktalarıyla kurduğu gergin açı manidar. Hareketlerimizi kontrol etmeliyiz kararlarımızı hatta ağzımızdan çıkan sözleri önemsemeliyiz. Zaten tutulma Oğlak burcunun 2 dekanatında oluyor ve Mars çok önemli üstelik kendini iyi yansıttığı Koç burcunda. Buradaki cesaret buradaki girişimci ve aşırı özgüvenli duruş kontrol edilemezse savaş çıkaracak nitelikte olabilir zira. Merkür ve Mars’ın bu kontağını hedeflerimize bizi ulaştıracak azim ve disiplin ve kararlılık yönünde kullanırsak daha sağlıklı sonuçlar elde edebiliriz. 
Venüs ve Uranüs aynı derece birlikte hareket ediyorlar üstelik aralarında 150 derecelik farkındalık açısı var. Özellikle ilişkiler ve parasal konularda derinlik sezgisellik önemli bir rol oynayabilir. Aşk hayatımızda ilginç açılımlar itiraflar beklenmeyen şekilde gündeme gelebilir. Çocuklarımızla ilgili de sürpriz gelişmeler olabilir. Bazı sırlar aydınlanabilir gizli olanlar ortaya çıkabilir. İçimizdeki duyguları söylemek isteyebiliriz. 
Diğer yandan Venüs’ün Chiron ve Kuzey düğümle oluşturduğu su üçgeni harika bence. Birileri artık bize şifa olmaya geliyor. Yada hayatımızda varlığına şükredeceğimiz kişiler öne çıkıyor. İşte bu noktada duygular açıklanabilir. Sistem bazılarımız için artık aşk yaralarını sarmak için komut vermiş ve kişilerde buna hizmet ediyor nitelikte. Hayatınızda birisi var ve siz onun duygularından emin değilseniz geçmişte yaşadığınız aynı acıları yine size yaşatacak endişesi içindeyseniz endişelenmeyin bu kişiler size tutkuyla derinden bağlılıklarını açıklayabilir ve sizin yaralarınızı sarabilir. Ayrıca bir çok ilişkiye yelken açılacak bu tutulmayla.
Jüpiter’in Neptün ile zorlayıcı açısı, ideal olanla gerçek arasında bazı yanılsamalar içinde olabileceğimizi inançlarımız ve ilahi olanla çatışma içinde olabileceğimizi sanki dualarımızın duyulmadığı gibi bir hisse kapılmamıza neden olabilir ancak, Neptün’ün tutulmayla olan ılımlı açısı aslında hayallerimize kavuşma sinyalleri vermekte. Yani yaşadığınız talihsizlikler aksilikler şanssızlık değil, Allah’ın sizi duymaması yada geri çevirmesi değil bir sınav olmasından kaynaklı. Ve bilirsiniz ki en büyük sınavlarda öğretmen hep sessizdir. İnançlarınızı koruyun ve isyan etmeyin. 
Bu tutulma önümüzdeki bir yıllık süreçte her birimizin yaşamında önemli gelişmeler yaşatacak nitelikte. Sahip olduğumuz mal varlığımız bize kendimizi ne kadar değerli ve önemli hissettiriyor ? Parayla ilgili gösterdiğimiz mücadelede krizleri nasıl yönetiyoruz ? Başarı ve statünün kendimize verdiğimiz öz değer duygusuyla ilişkisi ne ? Paraya verdiğiniz değer ? BU soruların cevaplarıyla geçireceğimiz bu süreçte bir çoğumuzun hayatında büyük sınavlar olacaktır. Yeniden ekonomik koşullarımız için yapılanma sürecine girerek yeni fırsatlar ve kazanç imkanları yaratacağız. Bu noktada yaşayacağımız aksilikler aslında sınandığımızı her şeye rağmen Yaratıcı ile olan inanç bağımızın kontrolü niteliğinde olacaktır. Duası kabul olunca insan nasılsa şükreder. Önemli olan dar tünelden geçerken ne kadar şükrettiğiniz… 
Ülkemiz açısından da önemli bu tutulma. Bizim 7 evimizde yani açık düşmanlar ve rakiplerimizin evinde olacağından, büyük kırılmalardan geçebiliriz. Kimlerle iş birliği içinde olacak kimlerle düşman enerjisine gireceğiz ? Çatışmalar itilaflar gündeme gelebilir. Ancak bunların ülkemizi götüreceği yer, vatani duygularla bir araya gelmek aynı bayrak altında tek vücut olabilmektir. 
Tutulmanın hem ülkemiz ve hem de hepimiz için büyük hayırlar getirmesi dileğimle.

Yorum Yapın