Merkür, Yay Burcunda

1.590 views

Zeka ve iletişimden sorumlu gezegenimiz Merkür bugün Yay burcundaki yerini aldı. Bu yolculuk 12 Ocak’a kadar sürecek. Çünkü Merkür 3 Aralık’ta Yay’ın son derecelerinde Retro yapacak. 23 Aralık’ta tekrar düz hareketine dönecek. Uzun bir süre Merkür’ü Yay burcunun enerjisinde deneyimleyeceğiz.
Bir gezegen yönettiği burcun karşısında düşük konumdadır. İkizler burcunun yöneticisi olan Merkür Yay burcunda pek verimli çalışamaz. Demek ki; bu dönem zihinsel faaliyetlerimize o kadar güvenmeyeceğiz. Özellikle 13 / 14 / 15 Kasım tarihleri hayli kritik. Çünkü Merkür bu tarihlerde Neptün ile zorlayıcı bir açı oluşturarak hayal kırıklıkları ve yanılsamalar hatta aldanma ve aldatılmalara çok açık bir enerjide olacak. Bu tarihlerde atacağınız adımlara vereceğiniz kararlara iki kere dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Merkür İkizler’in o hızlı ve pratik enerjisinden Yay’ın o geniş ve yayma haline transfer olunca bazı arızalar çıkartabilir.
Bu dönem zihnimiz bizden farklı olan düşünce şekillerine bir hayli açık olacak. Bilginin öğrenmenin hatta eğitimin en dibine gitme ya da en üst seviyeye ulaşma haline gitmek isteyeceğiz. Özellikle yurt dışı konular ve yabancılar hepimizin hayatlarında farklı şekillerde tezahür edecektir. Vize başvuruları resmi ve kurumsal işler, akademik başarılar, satış pazarlama reklam ve medya alanlarındaki faaliyetler, deniz aşırı ticaret, hukuksal süreçler, yaşamı daha felsefik açıdan değerlendirmek gibi konular aklımızı meşgul edecektir. Ancak bu konulardaki yanılsamalara aldanışlara da açık bir alanda olduğumuzu unutmamalıyız. Neptün karesinden ziyade Merkür Yay’da düşük konumda olduğundan zaten gölge enerjilerini çalıştıracaktır. O yüzden temkinli olmanın faydası büyük olacaktır.
Retro tarihlerinde, daha önceden vize başvurusu yapmış ve onay alamamışsanız tekrar müracaat edebilirsiniz. Eksik kalan ya da bitiremediğiniz bir eğitim varsa onu tamamlayabilirsiniz. Mesleğinizde pazarlama satış reklam kanallarında kendinizi yenilemek istiyorsanız işte size Retro büyük bir fırsat olacaktır, değerlendirin. Uzun süredir devam eden davalarınız bu dönem hareketlenebilir. Yeni dava açmak için uygun zaman değildir. Eğer bir yazarsanız ve bir türlü uygun bir yayın evi bulamıyorsanız bu retroyu değerlendirin. Bunun dışında yurtdışı seyahatlerde yabancılarla olan işlerimizde bazı aksaklıklar ertelenmeler oluşabilir. Seyahatlerinizde Retro dönemi pasaport gibi önemli evraklarınıza dikkat edin, kaybolabilir. Yine Retro dönemi eğer bir sınava girecekseniz o sınavın tekrarlama ihtimali yüksek olur. Eğer daha önce yapılan bir sınavın tekrarı ise başarılı olursunuz. Retro dönemi zihinsel olarak yaşamı daha farklı bir perspektiften değerlendirme şansımız olacaktır. Başkalarının gözünden bakmayı onları anlamayı öğreneceğiz. Evrende sadece biz yokuz. Başkalarının düşüncelerine saygı göstermeyi onlarla ne kadar farklı olursak olalım anlaşabilmeyi öğreneceğiz.
Sevgiyle
Olgu ILGIN

Yorum Yapın