Mars, Aslan Burcuna Geçiyor

614 views

Mücadelenin azmin aksiyon ve cinselliğin gezegeni Mars bu akşam Aslan burcuna geçiyor ve 19 Ağustos’a kadar Aslan burcunda ilerliyor. Bu süreçte Mars emirleri Güneş’ten alacağından, Güneş hangi burçtaysa o enerjileri eylemlerimize yansıtmamıza neden olacak. Güneş 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda olduğundan; Mars’yen enerjilerimizde halen duygular söz sahibi olacaktır. 
Normalde Mars Aslan’dayken yaptığı eylemlerden attığı adımlardan aldığı kararlardan bağıra bağıra bahsetmeyi sever. “ Ben yaptım nasıl güzel olmuş mu ya da bu fikrin sahibi benim” şeklinde kibir ve egoyu parlatacak cümleler kurar. Gururu kırılınca ortalığı yakar yıkar. Ancak 23 Temmuz’a kadar Yengeç enerjisiyle çalışacağından mücadelemizi kararlarımızı duygular üzerinden yansıtacak hatta yumuşatacağız. Ateşin suya düşmesi gibi. İçimizdeki kor ateş serin sularda yumuşayarak ortaya çıkacaktır. 
Gururdan yapamadığımız bir şeyi, duyguların yoğunluğuyla yumuşatabilir ve adım atabiliriz. Ya da tam tersi gururdan yaptığımız bir şeyde “ gururun ne önemi var mühim olan dıygularımız” diyerek; gururun bir zehir olmadığını yutulabileceğini ve nihayetinde bunun ucunda ölüm olmayacağını anlayabiliriz. 
Mars’ın Aslan geçişi önemli. Aşırı ateş yakar, aşırı öfke zarar verir, kibir ego gurur hata yaptırır ancak su tüm bu olumsuzları dengeler ve yumuşatır. 
23 Temmuz’dan itibaren yöneticisi Güneş’in Aslan burcuna geçmesiyle Mars Aslan burcunda yaptıklarından bahsederken takdir toplamak ve dikkat çekmek de isteyecektir. Bu dönem egonun sesi bir hayli yükselebilir. Ancak diğer taraftan cesaret duygusunu yükselteceğinden risk almak ve adım atmak da kolay olacaktır. 
O tarihe kadar, ateşin suyla dansına tanık olmaya hazır mısınız?

Yorum Yapın