Kova Burcunda Merküryen Yeniay

475 views

GEÇİCİ ÖFKELERİNİZLE KALICI HASARLAR VERMEYİN 

5 Şubat’ta saat 00:03 sularında Kova burcunda 15 derece yeniay doğuyor. Güneş’in ve Ay’ın kavuşumda olduğu yeniay 5 evde ve Merküryen etkiler barındırıyor. Dikkat edilmesi ve iyi yönetilmesi gereken bu süreçte enerjileri doğru kullanabilirsek yaşamımızda yeni ve güzel şeyleri inşa edebiliriz. 
Yeniay yöneticisi Satürn Vega sabit yıldızı ile kavuşumda. Ancak Merkür ve Lilith tehlikeli bir doğada olan Castra sabit yıldızı ile kavuşumda. Vega, şanslı bir doğada ve başarıyla ilişkilendirilirken, Castra yıkıcılık ve kontrolsüz öfkeyi kötü niyeti ortaya çıkarabilir. 
Anın yükseleni 23 derece Terazi burcu ve Spica yıldızıyla kavuşumda. Spica çok şanslı bir yıldız olup, varlık ün şöhret güzellik ve çekicilik ile ilişkilendirilir. Ayrıca bu yeniay etkisinde kadınlarda mimari yetenek de veriyor.
Bu süreçte, ev ve aile konuları aşk hayatımız çocuklarımız yaşam enerjimiz yaratıcı yeteneklerimizle ilgili alanlarda yenilikçi ve farklı bir yapılanma sürecine girebiliriz. Ve bunu ilişkilerimiz üzerinden deneyimleyeceğiz. 
Yeniay olmasına karşın, karşımızdaki kişilerin ani özgürlükçü ve bencil tutumları bizi kestirip atma enerjisine taşıyabilir. Yada tam tersi ben yalnız takılmak istiyorum özgür kalmak istiyorum düşüncesi içinde olanlar yine ani ve beklenmeyen bir kararla bizi ilişkinin içine taşıyabilir. Yeniayda en dikkat edilmesi gereken tutum, değişken maskelerimiz yüzeysel duygularımız sorumsuzluk enerjimiz hoşgörüsüz tutumuz olmalı. Zira bu etkiler bizi yalnızlığa itebilir inşa edeceğimiz yerde yıkmamıza neden olabilir. Bilmemiz gereken alt metinde aslında bu duyguların var olduğu ve geçici olduğu. Bu duygular kalıcı değil ancak kendimize hakim olamazsak kalıcı hasarlar verebiliriz ilişkilerimize. 
Anın haritasında 4 köşe evi öncü burçların kesmesi yeni bir dönemin sinyallerini verirken, yükselen yöneticisi Venüs’ün Oğlak burcunda olmasıyla para ve ilişkiler açısından daha ciddi ve gerçekçi bir etkiyi anlatıyor. Başarı statü önem kazanabilir ilişkilerimizde karşı tarafa sevgimizi istikrarlı tutumumuzla gösterebiliriz. 
Yeniay yöneticisi Satürn’ün Mars ile zorlayıcı açısı, yanlış eylemlerden dolayı üzüntü duyabileceğimizi tartışma enerjisi içinde olacağımızı hatta isteksizlik göstereceğimiz durumları anlatırken Jüpiter’in Mars ve Uranüs’le olan olumlu açısı, reformist kararların farklı yaklaşımların bizi başarıya ve mutluluğa götüreceğini anlatmakta. Dolayısıyla geçici duygusal türbülansların kölesi olarak yanlış karar verme potansiyelinden uzak durmakta fayda var. 
Bu yeniay, bizleri daha farklı bir zemine taşımak istiyor. Ve bu zemine bizi ilişkilerimiz taşıyor. Çevremizdeki kişilerle ( ailemiz akrabalarımız iş arkadaşlarımız sevgilimiz eşimiz ortağımız ) şimdiye kadar sürdürdüğümüz tutumdan özgürleşmeliyiz. İlişkilerimizdeki istikrar bu noktada önem kazanabilir. Duygusal ve ağdalı enerjilerden ziyada devir istikrar ve sadakat devri. Ancak bağımlılık değil bağlılık çerçevesinde. Bağımlı kişilerden uzaklaşabiliriz. Sağlıklı olan kendi özgür duruşumuzu bozmadan sadakatli ciddi ve sağlıklı ilişkiler içinde olmamız tabi bağlı olarak. Beklenmeyen tepkiler ani kararlar bu yeniayın öne çıkan etkileri. Ancak bu sürpriz aslında yenilikçi bir enerjiye kendimizi ve çevremizi taşımak için bunu unutmamak gerek. Bu süreçte yaşayacağımız duygusal gel-git leri iyi yönetmeli bağımlılık mecburiyet gibi sağlıksız noktaları fark ettiysek o zaman bu etkiden uzaklaşmalıyız. Bu kişilerle olan ilişki bağımızı ya daha sağlıklı ve farklı bir zemine taşımalı, yada hayatımızdan çıkartmalıyız. 
Kova yeniayı yüksek yaratıcı enerjiler ve fikirler barındırıyor. Marjinal fikirler bizim yeteneklerimizi ortaya çıkararak konumuzla ilgili öne çıkmamıza ünlenmemize neden olabilir. Her durumda son sözü söyleyen Satürn “ sağlıklı yapılar inşa et, defolu olan her şeyden özgürleş “ diyor.

Yorum Yapın