Jüpiter Nam-ı Diğer Zeus’un Dinlenme Zamanı

1.903 views

Jüpiter Akrep burcunda retroya hazırlanıyor.

Jüpiter 8 Mart’ta  23 derece Akrep burcunda retro yapacak ve 11 Temmuz’da 13 derecede düz harekete geçecek. Şimdi doğum haritalarında Jüpiter’i Retro olanların dönemi başlıyor. Haritasında Retro olanlar için düz hareketindeki enerjiler geçerlidir. Onlar için şimdi hareket zamanıdır. Akrep burcunda olanlar bu süreçte kilo almamaya özellikle dikkat etmelisiniz. Her zaman yediğiniz gibi yiyerek anlamadığınız bir şekilde şiştiğinizi hissedebilirsiniz. O yüzden daha çok hareket etmeniz faydalı olabilir.

Jüpiter; yüksek inanç ve ahlağı, genişleme ve bolluğu, şans ve fırsatları, hak,hukuk, adalet ve büyümeyi, olgunlaşmayı temsil eder. İyicil bir gezegendir. Bu sebepten, pozitif düşünceyi ve iyimser bakış açısını anlatır. Haritasında Jüpiter’i güçlü olan kişiler; mutlaka zorlukları; bakış açıları ve inançları sayesinde kolaylıkla atlatırlar. Ve yine bu kişilerin, sisteme, ilahi olana inançları çok yüksek olur. Onlar her durumda kollandıklarını ve sistemin onların hayrına çalıştığını bilen kişilerdir. Ve öyle de olur. Jüpiter vicdandır. Jüpiter büyük resmi görmektir. Olaylara yukarıdan bakabilme sanatıdır. Jüpiter lütuftur. Her yıl bir burçta kalarak, döngüsünü 12 yılda bir tamamlar. Her yıl bir burcu ziyaret ederek, öncelikle o burca ait konularda bereket, şans ve fırsatları çoğaltır, sonra o burca ait insanların hayatlarına sihirli dokunuşlarda bulunur.

Transitleri 12 yılda bir olduğu için çok kıymetlidir. Bir başka deyişle, onun bize sunduklarının farkına varıp değerlendiremezsek; 12 yıl beklemek zorunda kalırız. Şansı ve bir takım fırsatları getirir dedik; ama burada ufak bir nüans var. Oturup bekleyene, hareket etmeyene Jüpiter hiç bir şey getirmez. Büyüteç görevi gören bu gezegen, girdiği alanı büyüterek, neyi besliyorsanız onu çoğaltır, abartır. Eğer oturup bekliyorsanız, onu da büyütür ve kişiye uçsuz bucaksız tembellik getirir.

Aynı zamanda sezgileri anlatan bu gezegen, hareket edeni gören bir sensör gibidir. Jüpiter, teknik olarak bir şey getirmez. O bir şeyi almaya gidenin, önüne fırsat çıkarır. Akrep burcunda Jüpiter, başkalarının kaynaklarından yararlanmayı, olası krizlerin üzerine keskin zeka ve analizlerle çıkmayı, ortaklı işlerimizdeki avantajı, her şeyin derinine inme içgüdüsünü, krizleri fırsata dönüştürmeyi ve finans alanında da başarılı olmayı hedefler. Retrosunda bu konu başlıklarında yavaşlama süreci başlayabilir. Aslında avantaja çevirdiklerimizi başkalarının kaynaklarından elde ettiklerimizi hazmetme ve hak etme süreci de diyebiliriz.

Öte yandan, bu konularda ki aksaklık ve yavaşlamaların, bizlerin üzerinde yaratacağı içsel hesaplaşma, şu ana kadar ki inanç ve felsefemizi sarsacağından tüm doğruları kendi isteğimiz gibi yeniden yazma enerjisi içine düşebiliriz ki; bu gölge bir enerjidir, aman dikkat lütfen !!! Jüpiter inancın kendisidir. Ve retrosunda bu inanç haliyle sallanacaktır. Bunu bilmek bile, transitin doğasını anlamak ve onu doğru yönlendirebilmek açısından önemlidir. Bazı ruhsal krizleri en derinlerimizde biz yaratırız aslında. Şimdi bunu fark ederek bulup çıkarmak gerekiyor. Önce kendimize ve sonra ilahi olana duyduğumuz inancın sınavlarını veriyor olacağız.

Şimdi içimizin en derinlerindeki suları keşfetme ve anlamlandırma zamanı.

Yorum Yapın