İkizler Burcu Yeniayı

671 views

Cin olmadan adam çarparım !
3 Haziran’da saat 13:01’de Güneş’in tam en görünür olduğu evde MC ( tepe noktasında) 12 derece İkizler burcunda yeniay doğuyor. 10 ev yani haritamızın tepe noktası MC Güneş’in en sevdiği yerlerden biridir. Çünkü burada Güneş kendini istediği gibi gösterir. 
Yeniay İkizler burcunda olduğundan, öne çıkmak istediğimiz parlamak istediğimiz konular, meslek ve kariyer yaşamımıza yönelik yapacağımız iletişim faaliyetleridir. Bu noktada satış pazarlama internet sosyal medya alanlarında üst kademe ya da otorite figüründeki kişilerle görüşmek toplantı yapmak yetenekleriyle dikkat çekmek gibi konu başlıkları gündemimizde olabilir. 
Dört önemli köşe evi değişken burçlar tutmuş. Hareketli temposu yüksek bol haberleşmeli ve değişken bir döneme hazır olun. 
Yeniay yöneticisi Merkür bu durumda başrolde üstelik hem Galaktik merkezin tam karşısında hem de Betelguese sabit yıldızı ile kavuşumda. İyi çalıştığı bir burçta ama şanssız nitelikteki bir sabit yıldızın etkisinde. Bu yıldız sıkıntılı durumlara maruz kalmakla ilişkilendirilir. Yeniay’da zihnimize dilimize düşündüklerimize dikkat etmek maksimum önemli olacaktır. Kaş yapayım derken göz çıkarma potansiyelindeyiz. 
Anın yükseleni Başak burcu olduğundan Merkür hem yeniayın hem de yükselenin yöneticisi olarak çalıştığından çok fazla söz sahibi. Merkür İkizler’de “ cin olmadan adam çarpar” tabiri caizse. Özellikle şanssız bir sabit yıldızın etkisinde olduğunu düşünürsek, bir süredir beklemekten sıkılmış artık tahammülü kalmamış olmaktan dolayı aceleyle bir şeyleri doğru yanlış demeden oldurmaya çalışma isteğimiz yüksek olabilir. Kendimizi kandırabileceğimiz ikna edebileceğimiz gibi başkalarını da kandırabiliriz. Belki de haksızlık yapmaya açık bir zeminde olabiliriz. Adalet hak hukuk gözetmeden ne olacaksa olsun artık diyerek ortaya çıkma niyetimiz artabilir. 
Bu noktada; Yeniay’ın ve Merkür’ün Retro Jüpiter’e ve Neptün’e gergin açılar kurmasına dikkatinizi çekmek istiyorum. Mesaj net ; kumandayı ele alıp olması için acele edeceğimiz konularda kendimizce doğru olduğunu düşündüğümüz kararlarımızda yanılsamalar, yanlış anlaşılmalar zannetmeler aldanışlar yaşama potansiyelimiz çok açık. Üstelik bir de kendimizi ortaya çıkarış şeklimizde birilerini kandırmak olmadan olmuş gibi davranmak varsa, bu daha da sıkıntı demektir. Bir süredir adalet ve yargı mekanizmamız içe döndü. Çünkü Jüpiter retroda. Şans ve fırsatlar önümüze gümüş tepsiyle gelmiyor. Hatta her şey adeta ağır çekimdeki bir film karesinde gibi. Sanki sistem ( Jüpiter ) uyuyor. Tabi biz böyle zannediyoruz. İkizler enerjisi aceleci bir enerjidir. Aldığı bilgiyi duyduğunu doğruluğunu test etmeden hemen yaymak ortaya çıkarmak ister. Ancak retroda olan Jüpiter sessizce bekliyor. “Eğer yalan yanlış bir şeyleri oldurmaya çalışırsan acele edersen, ben retrodan nasılsa çıkacağım sana ilahi adaletin sert tokadını yapıştırırım” diyor. 
Bu dönem ev ve aile yaşamımız ilişkilerimiz meslek ve kariyer yaşamımızda acelecilik tahammülsüzlük bir şeyleri yanlış anlamımıza kafamızın daha çok karışmasına günün sonunda hayal kırıklığı yaşamamıza neden olabilir. 
Venüs’ün Satürn Plüto ve Güney Düğümle olumlu kontağı, ara verilen kopan bazı karmik ve kadersel ilişkilerin büyük dönüşümlerden geçerek tekrar başlama potansiyelini gösteriyor. Aşka bakış açınız yaşam felsefeniz dönüşüyor ve bu dönüşümün sizi taşıyacağı yer istikrarlı ve kalıcı bir ilişki olabilir. 
Yeni ay’da reflü ve rahim ile ilgili sağlık sorunları çıkabilir. Kontrollerinizi yaptırmanızda yarar var. 
Yeni ay; zamana zaman tanımamız gerektiğinin altını çiziyor. Her ne kadar zihnimizin bu sabra tahammülü olmasa da. Bu dönem yaşamımızda meslek ve kariyer hayatımızda hızlı olan gelişmeler, aldığımız haberler duyduklarımız okuduklarımız asparagas olabilir. Her duyduğunuza inanmayın. Birilerine haksızlık etmek, ayağını kaydırmak, yalan yanlış konuşmak yeni ayın gölge enerjilerinden. Belki bugün bir başarıya ulaşırsınız ancak madalyonun bir de arka yüzü var unutmayın. 
Bu yeni ay kuşkusuz bakış açımızı zihnimizi ve tabi düşünce şeklimizi değiştirecek nitelikte. Ancak bu değişiklik günü kurtarmak ya da tüccar zihniyetine değil, adalet kavramıyla iç içe olmalıdır.

Yorum Yapın