İkizler Burcu Dolunayı

725 views

Zihnimizi kontrol edemezsek o bizi istediği yere götürür !

23 Kasım’da saat 08.39’da İkizler burcunun 0 derecesinde Dolunay olacak. Bu Dolunay “alycone” sabit yıldızını hareketlendiren bir etkide. Bu yıldız nötr bir doğada olup, homoseksüellik, karşı cinsle sorun, onur için mücadele etmek, cinsel ritüeller ve seks meditasyonları ile ilişkilendirilir. Değişken burçlarda olan bu Dolunay, 1 ve 7 ev akslarında olduğundan kişiliğimizde çevremizde ve ilişkilerimizde bir çok koşulu değiştirecek nitelikte. Ülkemiz açısından basın ve medyada cinsellikle ilgili bir çok istismar çirkin söylemler bağnaz tipler boy gösterebilir.
Dolunay’ın bir yöneticisi Merkür hem retroda hem de düşük çalıştığı Yay burcunda. Diğer yönetici Jüpiter ise çok güçlü olduğu bir konumda. Merkür Antares sabit yıldızıyla kavuşumda. Bu yıldız şanssız bir doğada olup, Marsyen özellikler içerir. Şiddet, zulüm düşüncesiz davranışlar mantıksız cesaret tecavüz baskı gibi etkiler barındırır. Jüpiter’in de Merkür’ün hemen yanında olduğunu düşünecek olursak, bu etkileri büyütmeye ve genişletmeye yatkın olabiliriz.
İkizler ve Yay akslarında olan bu Dolunay, ilişkilerimiz üzerinden bizi düşünmeye ve kararlar almaya davet ediyor. Kadere bir isyan veryansın edebilecek potansiyelde olabiliriz. Sanki sistem bize haksızlık ediyormuş gibi hissedebiliriz. Adalet istiyoruz ama bunu Hak’tan istiyoruz. İçimizde biriken hak adalet kavramları Merkür’ün de Retro olmasıyla bağlantılı dışarıya çıkmak ister gibi, haykırmak istiyoruz. Bize yapılan haksızlıkları muhatabımız olan kişilere söyleme potansiyelinde olabiliriz. Ama dikkat ! Bu dönem birbirimizi çok yanlış anlama meylinde olabiliriz kendimizi isteklerimizi karşı tarafa doğru aktaramayabiliriz. Yanlış anlaşılmalar çok açık bir zeminde olduğumuzu unutmayalım. Kişilerle ilgili yargılarımız vardığımız sonuçlar zannettiklerimiz olabilir. Yada kendimizi kandırarak karşı tarafın gölge ve karanlık taraflarını görmeyebiliriz ve bu durumdan zarar görebiliriz.
Yay burcunun bir gölgesi vardır ki; o da bilginin kibrine kaçmaktır. Yüksek inançları da anlattığından bunu fanatiklik seviyesine taşıyabilir. Anın haritasında Retro Merkür’e yaklaşan Jüpiter, aşırı dindarlık yada bağnaz fikirlerle bağlantılı karşımızdaki kişilerin sakladıkları düşünceleri ortaya çıkarabilir. Çevremizde çok fazla cinsel ve seks içerikli taciz olayı gündeme gelebilir. Güç gösterisi yapan kişiler olabilir. Öfkeli agresif tutum sergileyen kişiler akılsız cesaretleriyle gövde gösterebilir. Karşımızdaki kişilerin göremediğimiz maskeleri bu dönem ortaya çıkabilir ve bizler ilişkilerimizle ilgili olan gidişatı değiştirmek isteyebiliriz. Keza Venüs güçlü olduğu Terazi burcunda, ilişkilere dikkat çekerken Uranüs ve Ay düğümleriyle zorlayıcı bir kontakt kurarak kadersel yol ayrımlarını da gündemimize getirebilir. Düzelmeyen ve bize zararı dokunan her türlü kişi yada ilişki sistemsel olarak hayatımızdan bu dönemde çıkabilir. Aslında korunduğumuzu bilin ve buna şükredin.
Dolunay’da yönetici Merkür’ün Retro olması direkt bilinçaltımızın da faal çalışacağını gösteriyor. Ancak bilinçaltı ilginçtir. Biz onu kontrol edemezsek o bizi özellikle bu Dolunay’da tehlikeli noktalara götürebilir. Kontrolü kaybetmemek önemli. Çünkü Mars’ın da Merkür ve Jüpiter’le gireceği gergin kontakt kontrolsüzlük yüzünden abartılı davranışlara meyil edeceğimizi anlatıyor. Keza araç kullanırken seyahat ederken trafikte ufak tefek kaza risklerine karşı da uyanık olmakta fayda görüyorum. Unutmayın “ kontrolsüz güç. Güç değildir “ . Merkür’ün bu dönemde sağlıklı çalışmadığını ( yani aklınızın ) bilin ve o andaki tepkilerinizin farkına vararak kendinizi kontrol edin.
Yanı sıra, Chiron’un Ay Düğümleriyle olan dialogu gayet güzel. Bu durumda özellikle kendisini ailesi yuvası sevdikleri için paspas yapan aşırı fedakar kurban psikolojisindeki bir çok kişinin bu yarası da, kadersel olarak şifalanacaktır. Belki şimdiye kadar kazancınızı önce aileniz için harcadınız ve kendiniz için bir şey yapmadınız. Ve bu içinizdeki en büyük yaraydı kimseye söylemediniz. Şimdi bu yaranızın şifalanmasına tanıklık edebilirsiniz.
Dolunay’ın bizlere en büyük öğretisi; “kendi aklına sahip çık, oradan buradan duyduklarınla kimseyi yargılama, öfkeni ve dolayısıyla tepkilerini, dilini kontrol et ve her ne oluyorsa ne kadar çok haksızlık yapılıyorsa onların cezasını İlahi Adalet versin sen havale et ve bırak” olmalı. Tam da sınavımız bu değil mi ? Milletçe öfkemizi kontrol edemeyip aklımızın kölesi olduğumuz zamanlarda en büyük yanlışları yapmadık mı ?
Unutmayın, akıl bir hizmetkardır. Neye hizmet edeceğini o aklın sahibi belirler…

Yorum Yapın