Güneş Yay Burcunda…

1.496 views

Bu gece saat 23:14’te Güneş Yay Burcuna geçiyor. Önümüzdeki bir aylık süreçte; yurt dışı alanları, yabancılar, yabancı diler, akademik eğitimler, hukuk ve adalet sistemleri, inançlarımız, uzak seyahatler, vize işlemleri, medya, basın, yayın, satış, tanıtım, halkla ilişkiler ve reklamcılık alanları, din ve felsefi konular, Güneş’in ışığını göndermesi ile aydınlanacak.

Daha iyimser ve pozitif bir bakış açısı içinde olmayı isteyeceğiz. Sahip olduğumuz şartları değiştirmek için çaba göstereceğiz. Bilginin daha derinine inmek, araştırmak bu süreçte hepimizin kendi alanında yapacağı hareketler olacak. Daha fazla seyahat edebilir bu seyahatlerde bizimle aynı olmayan insanlara da yakınlık duyabiliriz. Farklı kültür ve inanışlarında savunucusu olabilir, birden bire yabancı dil öğrenmek isteyebiliriz.

Güneş’in sevdiği bir ev olan Yay Burcu evi, içimizdeki ilahi yönü de ortaya çıkaracak. Daha fazla sisteme ve işleyişe saygı geliştirebiliriz. Eğitimin daha da önem kazanacağı bir dönem olacak. Kitap okumak, mesleği ile ilgili yüksek eğitimler almak, kariyerine akademik noktalara taşımak önem kazanacak.

Satürn’ün de burada olduğunu düşünecek olursak, bu saydığım konularla ilgili daha fazla sorumluluk geliştirerek her şeyi kuralına göre yapmak isteyeceğiz. Zaten kuralına göre olmayan bir şey varsa da Satürn buna engel olacak ve bozacaktır. Bazı yasalar yeniden gözden geçirilecek tekrar yeni düzenlemeyle olması gereken haline gelecektir. Bunun yanı sıra, yeni kanunlar da yürürlüğe girebilir tabii. Yay’ın o aşırı uçarı ve iyimser tavrı bu süreçte biraz Satürn’ün gölgesinde kalabilir.Ancak Yay’ın temsil ettiği tüm konular da, bir o kadar sağlam, güvenilir ve yıkılmaz olacaktır.

Jüpiter ile ılımlı kontakt kuracak Güneş; resmi konularda başarı, ilişkilerde ılımlı bir dönem, hukuksal süreçler için olumlu gelişmeler getirecektir. Sağlık açısından da olumlu bir zamanı anlatır. Bazı kişilerin mesleğinde parlayacağı bir süreçtir.

Güneş’in Neptün ile gireceği sert açı ise; inandığımız alanlarda bizi hayal kırıklığına uğratacak nitelikte. Bu dönem, ne kadar da emin olsanız yine de yanılma payınızın olacağını düşünerek hareket etmenizde yarar görüyorum.

Bu vesile ile tüm Yay’ların yeni solar returnleri harika geçmesini umuyor ve onlara mutlu yıllar diliyorum.

Sevgiyle
Olgu ILGIN

Yorum Yapın