Boğa Burcu Yeniayı

698 views

Ne verirsen elinle gelir bulur seninle…
Bu yeniay çok güçlü etkilere sahip. Transneptünyen Poseidon’un çok aktif olacağı bu yeniay olaylara rasyonel bir bakış açısıyla yaklaşmamızı sağlarken tüm olumsuzluklardan ve negatif etkilerden de arınmamızı sağlayacaktır. 
5 Mayıs’ta İstanbul’a göre çıkartılan haritada saat 01:45 sularında 14 derece Boğa burcunda yeniay doğuyor. Yeniay Almah sabit yıldızıyla doğuyor. Bu yıldız şanslı bir doğada olup, Venüsyen bir karakterdedir ve artistik kabiliyet popülerlik sıcakkanlılık ve uyum ile ilişkilendirilir. Yeniay 3 evde doğuyor. Düşünce ve iletişim şeklimiz yakın çevremiz kardeş ve akrabalarımız kısa seyahatlerimiz yeteneklerimiz satış pazarlama reklam alanlarımızla ilgili konularda hareketli ve yeni bir döneme giriyoruz. 
Anın yükseleni Kova burcu ve yöneticisi Satürn Plüton ve Güney düğüm ile 12 evde. Bu stelyum yeniaya olumlu açı yapıyor. İnat etmezsek ayak diretmezsek sabit fikirli olduğumuz konularda derslerimizi almış ve dönüşümü kabul etmişsek yeni yapılandırmalar kazanacağımız bir dönemin de vaadini sunuyorlar bize. Nitekim diğer yönetici Uranüs’de artık bırak ve özgürleş diyor. Ani gelen beklenmeyen haberler yakın çevremizdeki sürprizli gelişmeler aslında bizim sabit kaldığımız alanı da değiştirecek nitelikte olabilir. Bazı yakınlarımız komşu kardeş akrabalarımızın çevre değişiklikleri bizim de düşüncelerimizi önce sarssa da bizi şok etse de, yeni bir düşünce yapısı içine girmemizi sağlayacaktır. Para kaynaklarımızdan memnun değilsek koşulları ortamı değiştirmemiz gerekebilir zira. Belki de satış ve pazarlama stratejilerini değiştirmemiz gerek !
Yeniay yöneticisi Venüs’ün Merkür’le olan kavuşumu Jüpiter tarafından desteklenirken Mars’ın Jüpiter’e kafa tutan görünümü de devreye giriyor. Alacağımız cesur ve risk içeren kararlarımız biz ileri gitmek isterken hızla bazı gecikmelere ertelenmelere neden olabilir. Resmi konularda sıkıntılı anlar yaşanabilir. Ertelenen anlaşmalar gündeme gelebilir. Öte yandan bekleyen anlaşmalar projeler ise hız kazanabilir. Kurallara yasalara sisteme kafa tutmak karşı gelmek isyan etmek isteyebiliriz. Ancak bu tepkileri aslında içimizdeki bize gösterdiğimizin de farkına varmalıyız. Yani öfkemiz kendimize. Yolunda gitmeyen konularda kendimize sinirlenebiliriz. Yaratıcıdan beklediğimiz desteği bu dönem tam olarak alamayabiliriz. Çünkü beklediğimiz destek tam da içimizde bunu fark etmeliyiz. 
Neptün’ün Ay düğümleri ile olumlu açısı büyük ve güçlü hayallerin peşinden gitme arzumuzu öne çıkaracaktır. Sezgilerimiz adeta bir anten misali güçlü olabilir. Aradığımız cevaplar bilinçaltının derinliklerinde rüyalarımız yoluyla bize iletilebilir. 
Yeniay şüphesiz bir süredir devam eden gidişe artık bir dur diyecek nitelikte olacaktır. Yeniay da hepimizin en güçlü arzusu öncelikle parasal konularda istikrar ve kalıcılık yönünde akarken kararlarımızı da bu doğrultuda almak isteyeceğiz. Bunun için risk içeren durumların içine kendimizi soksak da, içimizdeki o büyük yargıcın sesine kulak vermeyi de ihmal etmemeliyiz. Bizim için doğru olan evrensel sistem için de doğru mu ? Alacağımız kararları sadece tek taraflı mı değerlendiriyoruz ? Bir şeylerin ertelenmesinin ardındaki ya da olumsuzlukların ardındakini görmeli sistemin bize bir garezi olmadığını düşünmeliyiz. Usulsüz iş yapmak hak yemek adaletsiz tutum sergilemek ve en önemlisi değişime inatla direnmek sürecin ilerlemesini daha da zorlaştırmaktan başka bir işe yaramayacağı gibi, kontrol edemediğimiz alanlardan gelecek ağır sınavların da altında kalmamıza neden olabilir. Bilmeliyiz ki, bu yeni dönemin ilk adımlarıdır. Ve bizler ne ekersek onu biçeriz. Poseidon’un yeniaya yaptığı vurguyla saf ve temiz bir enerjiyle arınarak iyi tohumlar ekerek kalbimizi her daim temiz tutarak toprak ananın bereket ve bolluğuna kendimizi teslim etmeliyiz. Sistem bizde var olan enerjiye içimizdeki enerjiye göre yanıt verecektir. Önce arının ki gelen enerjiler de aynı doğrultuda saf ve berrak olsun …

Yorum Yapın