Başak Burcunda Dolunay

1.213 views

Kendine güven duymanın en güçlü yolu, bırakmak ve teslim olmaktır !
19 Şubat’ta saat 18:53 sularında 0 derece Başak burcunda Dolunay olacak. 29 derece Aslan burcunda olan Regulus sabit yıldızı artık 0 derece Başak burcunda olduğundan Dolunay Regulus sabit yıldızı ile kavuşum yapacak. Güneş’in de aynı derecede Balık burcunda olduğu bu Dolunay’da anın yükseleni de 3 derece ile Başak burcu olduğundan 1 / 7 aksları hareketleniyor ve yine ilişkilerimizle ilgili ben / biz dengesi aydınlanıyor. 
Dolunay aktörleri Merkür ve Neptün ise kavuşumda. Zodyak kuşağında Başak aşırı mükemmellik peşinde olduğundan daima aşırı eleştirel kuruntulu planlı organize ve kontrol enerjisindedir. Tüm bunları zekice hızlı ve pratik yapar. Ancak yönetici gezegeni Merkür Balık’ta olduğundan bu durumda tüm bu etkileri uygulamakta zorlanabiliriz. Üstelik Mars Boğa’da yükselene ve Dolunay’a olumlu destek veriyor. “ Yap “ diyor, “ git “ diyor, “ kontrol et “ diyor. Biz ne kadar kontrol etmek istersek sistem bizim bu isteğimize karşımızdaki kişiler veya ilişkilerimizle engel olarak, bizi kontrolsüz bırakarak akışta güvenle ilerlemeyi öğretecektir. 
İlişkilerimizde bu dönem belirsizlikler olabilir. Karşımızdaki kişilerle ne yapacağımızı bilememek bizi rahatsız edebilir. Onların davranışları kararları fikirleri bizi tatmin etmeyebilir. Diğer yandan bu enerjide olan bazı ilişki ve ortaklıklar içinse belirleyici süreçler başlayabilir. Bir süredir devam eden bir sis ve belirsizlik içindeyseniz karşınızdaki kişiler ilişkide çok belirleyici tavırlar ve kararlar içinde değillerse işte şimdi bu enerji dağılabilir ve ilişkinin yada ortaklığın rotası net bir limana yol alabilir. 
Aşırı hayalperestlik büyük vizyonlar ve yaratım enerjisinde olabiliriz. Ancak Balık’ın diğer yöneticisi Jüpiter’in Merkür ve Neptün’e yaptığı zorlayıcı kontakt ideal olanla gerçeği ayırt etmekte zorlanma potansiyelimizi tetikleyebilir. Bizim için ne iyi hangi yolu seçmeliyiz kısmında hayallerimiz arzularımız hatta inançlarımız da dağılabilir. Bu noktada gelmemiz gereken nokta gerçekten ilahi sisteme yüksek miktarda güven olmalı. Çünkü hem Jüpiter hem de Neptün kendi yönettikleri burçlarda çok güçlü çalışıyorlar. Bu noktada olası karışıklık içinde bir karar vermemiz gerektiğinde ve hangisinin bizim için iyi olacağını kestiremediğimizde konuyu ilahi sisteme bırakmayı bilmeliyiz.
Venüs; Satürn, Plüton ve Güney düğüm kavuşumda Kuzey düğümle ve Uranüs’le zorlayıcı bağlantıda olacak Dolunay’da. Yaratıcı enerjimizi boşa mı harcıyoruz ? Çocuklarımızı saplantılı bir şekilde mi yönetiyoruz ? Sevgimizi onların geleceklerini kurgulayarak onlar için hedef belirleyerek mi yapıyoruz ? Sevgilimiz bizi gerçekten seviyor mu ? Yoksa bu ilişki bir statü meselesi mi ? Peki biz ne kadar onu seviyoruz ? Bizim için onun mesleğinin ve başarısının ne kadar önemi var ? Bu soruların kafamızda sıkça dans edeceği bu dönem, çürük zeminde olduğunu bile bile, yanlış davrandığı ya da davranıldığı bile bile aynı sarmalın içinde dönenler gereksiz sorumluluk altında ezilenler kadersel olarak dönüşüme uğrayabilir ancak bakış açısını değiştirerek yeni bir yapılanma sürecine girenler için sağlam ve kuvvetli açılımlar olabilir. Güçlü ve karmik aşkların büyülü ilerlemelerine tanık olabiliriz. 
Bu Dolunay her şeyden önce bize güven duymayı öğretecek. Önce kendimize sonra iç sesimize ve tabi ilahi sisteme. Kontrol etmek bir nevi “ Tanrı’cılık oynamaktır aslında. Kontrol eden kişi haddini aşmış Yaratıcı enerjiyi hiçe saymıştır çoktan. O yüzdendir ki; akışa teslim olmak bırakmak en büyük ibadettir.

Yorum Yapın