Balık Burcunda Neptünyen Yeniay

1.151 views

Sevgi daima iyileştirir!
6 Mart’ta saat 19:04 sularında Balık burcunun 15 derecesinde Neptünyen bir yeniay doğacak. Yeniaylar başlayacağımız yeni bir süreci işaret ederler. Güneş eril Ay dişil figürdür. Güneş benlik Ay ruhtur. Benlik ve ruhun kadın erkeğin birlikte bir uyum dahilinde hareket edeceği ortak noktayı bulacağı bu yeniay 6 evde doğuyor ancak 7 ev konularını da dahil ediyor. Bu dönem iş ve günlük yaşamımızda sağlığımız hizmet aldığımız veya verdiğimiz konularda ilişkilerimiz üzerinden yeni kararlar almaya çalışacağız. 
Yeniay Achenar sabit yıldızıyla kavuşum yapıyor. Bu yıldız şanslı bir doğada olup özellikle Ay ve Neptün kavuşumlarında yaşamdaki büyük yükselişlere kamu işlerindeki başarılara işaret eder. Neptün’ün kendi yönettiği burçta ve yeniaya kavuşum yapması nedeniyle hayallerimize kavuşma potansiyelimiz çok yüksek olacaktır ancak; Yeniay’ın yükseleni Başak burcu ve yöneticisi Merkür ise hem Balık burcunda hem de retroda. Kafamız zihnimiz bulanık ve karışık. Geçmişte canımızın yandığı büyük üzüntü duyduğumuz kendimizi düşüncelerimize duygularımıza hapsettiğimiz ciddi blokajlar oluşturarak kasvetli ve sıkıntılı düşünceler ürettiğimiz her konu şimdi bize sanki kendini hatırlatır gibi. Özellikle ilişkilerimizle ilgili ileri gitmek bizi biraz ürkütüyor gibi. Ya yine aynı acıyı yaşarsam ? Ya yine çok üzülürsem ? Geleceği yaratmak yeni kararlar almak hayal etmek için destek varken, geçmişin acı dolu izleri zihnimizde hala canlılığını koruyabilir ve bu durum iyiyi yeniyi yaratma enerjimizin önüne geçebilir. Düşüncelerinize çok ama çok dikkat etmelisiniz. Çünkü Merkür’ün yeniaydaki derecesi ve konumu bizi vezir de edebilir rezil de… Korkularımız ve acılarımız yüzünden sahip olduklarımızı gönderecek miyiz ? yoksa bize verilenin aslında bizim için en iyisi olduğunu düşünüp bizi şifalandırmak hatta eski korkularımızdan özgürleştirmek için olduğuna inanıp sevgi dolu bir vizyona mı geçeceğiz ? Seçimler her zaman ki gibi bizim…
Yeniay’da Uranüs’ün Boğa burcuna henüz geçmiş olması da ilginç. Uranüs Boğa geçişinde emirleri daima Venüs’ten alacak. Yeniay da Venüs ile gergin bir dialog içinde olsa da, aslında karşılıklı ağırlama dediğimiz bir pozisyonda olacaktır. Yani birbirlerini zorlayacakları yerde birbirlerine destek olacaklar. Bu durumda, aşk ilişkiler ve parasal konularda hızlı ve sürpriz içeren gelişmeler olması söz konusu. Beklemediğiniz anda gelen o teklif, beklemediğiniz bir miras ya da gelir, beklemediğiniz anda karşınızdaki kişinin duygularını açması gibi etkiler yaşayabilirsiniz. 
Toparlarsak; yeniay her birimize bir vizyon yaratmamız için şans veriyor. Hayal kurmamız ve kurduğumuz o hayalin gerçekleşeceğine dair inanç beslememiz. Ne istediğini bilmek zor da olsa bu dönem çok önemli. Çünkü kaosun yanılsamanın içinde; gerçek olanla ideal olanı hayal olanla gerçeği ayırt etmekte zorlanacağımız durumlarda olabiliriz. Net kararlar almak için zemin pek uygun değil. En büyük sınavımız asla pesimist olmamak geçmişteki acı tecrübelerin deneyimlerinin gelecekte de peşimizde olduğuna inanmamak kötü düşünceyi besleyerek iyiyi inşa edemeyeceğimizi bilmek, şartlar ne olursa olsun acıdan beslenmemek olmalıdır. 
Sevginin iyileştirici gücüne hep birlikte tanık etmek için bu yeniay bence bir mucize sunuyor bize…

Yorum Yapın