Ateşin Su ile İmtihanı: Mars Balık Burcuna Geçiyor!

2.173 views

Hareket ve mücadelenin simgesi Mars 20 Aralık’ta Balık burcuna geçerek, 29 Ocak 2017 tarihine kadar burada konaklayacak.
Biliyorsunuz ki Mars; bizim enerjimiz, hareketimiz, kararlarımızdır. Mücadeleyi nasıl ve nerede göstereceğimizi belirler. Aynı zamanda; savaş, ateşli silahlar, öfke, kavga, kesici aletler, çatışma ve seks de bu kırmızı gezegenin sorumluluk alanlarıdır.
Mars’ı Balık burcunda anlatmanın en iyi yolu; fillerin porselen dükkanında gezinmesine benzer. Filin nefesi bile, porselenleri kırabilir. Ya da suya atılan yumruk da diyebilirim. Ateşin suya düştüğü an, suyun ateşi söndürdüğü andır.

Şimdi bir düşünelim birlikte; böylesi hareketli yerinde duramayan afacan kırmızı çocuk, kırılgan, duygusal, sevgi kelebeği, hafif tembel, hayalperest ve hülyalı Balık’ta rahat eder mi ? Tabii ki hayır. Suyun içinde ne kadar ağzınızı açıp bağırmaya kalksanız o kadar su yutar ve boğulursunuz. Ya, öfkelenince bizi hep sakinleştiren şey su değil midir?

Mars “ hadi kalk “ diyecek, Balık “ sanırım sezgilerim beni durduruyor” diyecek. Mars öfkelenip bağırmak isteyecek Balık gözyaşları içinde ona bakacak. Mars “hadi spor “ diyecek Balık “ uykum var şimdi “ diyecek. Mars “ sevişelim “ diyecek Balık “ önce hayal edelim, senin için sevgi neydi “ diyecek. Bu örnekler böyle uzar gider.

Bu süre içinde enerjimizi tam da olması gerektiği gibi yansıtamayabiliriz. Karar ve eylemlerimizi duygularımız belirleyecek. İçten içe yanan bir volkan gibi. İçimize atabiliriz her türlü durumu. Biraz ürkek ve pasif bir enerjide olabiliriz. Ancak iyi bir bakış açısıyla, bu kırmızı alarmı biraz da yeşile çevirmeyi öğrenebiliriz. Her an sinir ve öfke yerine, her an kavgaya hazır bir duruş yerine belki de biraz sakinleşmeyi deneriz. Kavga etmek yerine, sakin bir duruş sergileyebiliriz. Bazen, akışa bırakmayı deneyebiliriz. Duygusal ve tutkulu aşklar yaşayabiliriz.

Özellikle Mars bu transitinde Güney Düğüm ve Neptün ile kavuşacağından; bu durumu iki türlü de yorabilirim. İyi kullanacak olursak, yüksek sezgisellikle eylem yapma gücü, özellikle geçmiş hatalardan ders çıkararak rota belirleme ve hayallerimizi gerçekleştirme imkanı verecektir. Ancak gölgesini çalıştıranlar için; geçmiş hataları yeniden tekrar etme ve davranış tekrarlarından ötürü hayal kırıklığı, eylemsizlik, alkole meyil vererek zamanın durduğunu zannettirebilir.

Ateş; biraz sakinleşmeyi öğrenirken, Su; tepki göstermeyi öğrenecek. Ateş; kararlarına biraz duygu katmayı öğrenirken, Su; gözyaşlarına biraz ara verecek. Anlayacağınız Su ve Ateş’in uyumsuz ama muhteşem dansı başlıyor…

Son zamanlardaki bu kavgalar, patlamalar, öfkeler umarım Mars’ın bu geçişiyle hepimizi biraz rahatlatır ve serinletir.

Enerjinizi doğru ve etkin kullanmanız dileğimle

Yorum Yapın