Aslan Burcunda Ay Tutulması

794 views

Kendime yeni bir ben lazım !

Yılın ilk Ay Tutulmasına bir isim verecek olsam; AŞK TUTULMASI derim. Duygularımızın farkına varacağız…

Bu tutulma, 21 Ocak’ta Aslan burcunun 0 derecesinde oluyor. Ay Tutulmaları hayatımızın 6 aylık süreçlerini etkiler ve bireysel olayları vaat eder. Tutulma derecesi haritalarımızda bir açı kalıbı oluşturuyor yada gezegenlerle etkileşime giriyorsa önemli kadersel dönemeçler içindesiniz demektir. Ay Tutulmaları güçlü ve manyetik etkisi büyük Dolunay’dır aslında. Bu durumda yaşamımızdaki tamamlanmaları sonlanmaları ifade eder. 
Bu tutulma 1 ve 7 ev akslarında olduğundan bu dönem ilişkilerimizdeki konuları aydınlatacaktır. Ya kendimizi egomuzu yada ilişkimizi seçebiliriz. Ya ben diyeceğiz ya da biz. Tutulma aktörlerinden Güneş Kova burcunda Altair sabit yıldızıyla kavuşumda. Bu yıldız nötr bir doğada olup birleştiği gezegen ve aldığı etkiye göre şekil alan bir yıldızdır. Ani gelen şöhret talih cesaret ile ilişkilendirilir. Astrolojide başarıyı vurgular. Ayrıca ani gelen elektrikle ilgili kazaları da gösterebilir. Kararlarımız ilişkilerimizle ilgili çok ani ve fevri bir şeklide olabilir bu durumda. Aşırı cesaret ufak tefek kaza risklerini de beraberinde getirebilir dikkat etmeliyiz.
Yükselenimiz Oğlak burcu yöneticisi Satürn 12 evde. Bu ev Satürn için sıkıntılı bir evdir. Üstelik yanında Güney Düğüm Merkür ve Plüton var. Bilinçaltımızdaki korkular aşırı kontrol etme isteği bağımlılıklar bunlarla gelen kayıpların bizde yaratacağı psikolojik süreçler ilişkilerimizdeki yönü belirleyecek nitelikte olabilir. Ya geçmişte yaşadığımız bu acı dolu travmaların üstüne çıkıp kendimizden yeni ben yaratacağız yada bu enkazın altında ezilmeyi seçeceğiz. İşte bu durum ilişkilerimizle ilgili yapacağımız seçimleri belirleyecek etken. Korkuları seçip yeniden eski ben olmaya karar verebiliriz yada kendimizi aşıp korkulardan özgürleşip farklı kısıtlayıcı olmayan ama yüreğimizin de sesini dinlediğimiz bizi seçebiliriz. 
Venüs ve Jüpiter’in Yay burcundaki kavuşumu, büyük bir coşku ve heyecan dalgası içinde olacağımızı hatta sosyal yaşamımızın renkleneceği keyifli organizasyonlar içinde olacağımızı anlatırken bu ikilinin Mars ve Uranüs’ten aldığı destekle düşünce duyguların ani bir şekilde yön değiştirebileceği dün hiç düşünmediğimiz o kişiyi hayatımıza dahil de edebileceğimizi gösteriyor. Tutkulu aşıklar Mars ve Venüs bu tutulmada birbirlerine iyi enerji gönderiyorlar. Ve bu ikiliye Jüpiter ve Uranüs de destek veriyor. Arkadaşlıktan aşka geçiş olabilir. Tutkular coşkuyla yükselebilir. Her durumda yaşam sevincimiz moralimiz yine de yüksek olacaktır. 
Uranüs’ün Ay düğümleri ile olan bağlantısı tutulmanın kadersel sürprizlerde getireceğini göstermekte. Hazır olmadığımız değişimler aslında bizim en büyük hayrımıza.
Bu tutulmada, geçmişte yaşadığımız acı dolu deneyimlerden ders çıkararak ve onları geçmişte bırakarak kendimizi korkularımızı takıntılarımızı şifalandırmalı dönüştürmeliyiz. Çünkü yeni en mükemmel haliyle gelecektir. Kadersel sürprizlerin bizi taşımak istediği yer bizim için en doğru kişi kuşkusuz. Ancak kafamızın içindeki düşüncelere bu yeni pek uymayabilir bizim geleneksel anlayışımıza ters düşebilir. İşte bu noktada dönüşüm esastır. Değişime dönüşüme direnmeyenler geçmişin gölgesinden çıkmak isteyenler için gelecek umut dolu enerjisiyle beklemekte…

Yorum Yapın