Akrep Burcu Dolunayı

600 views

Seni öldürmeyen şey güçlendirir !
19 Mayıs’ta saat 00:11’de 27 derece Akrep burcunda Dolunay olacak. Güneş’in de aynı derecede Boğa burcunda yer aldığı bu Dolunay,4 ve 10 ev konularını aydınlatacak. Ev ve aile yaşamımız aile üyelerimiz köklerimiz çocukluk korkularımız meslek kariyer yaşamımız toplum önündeki duruşumuz anne baba ve eşle ilgili parasal durumlar ve yaşadığımız krizler, sahip olma ve kaybetme korkularımız Dolunay’ın ana konuları olacaktır. Dolunay Algol sabit yıldızıyla kavuşumda. Bu yıldız şansız nitelikte Satürn ve Plüton karakterindedir. Dolunay’lar her zaman süreçlerdeki netliği tamamlanmayı bize gösterirler. Dolunay’ın Akrep’in son derecelerinde olmasını da göz önüne alırsam, adeta Akrep’in kuyruğundaki zehrin ortaya çıkmasıyla krizli ve zorlu bir dönemin içinden geçerek bu dönemin bitmesinden söz edebilirim.
Merkür’ün Zavrak sabit yıldızıyla kavuşumu zihinsel olarak ölüm korkularımızı tetikleyerek bazı panik atak melankoli gibi psikolojik rahatsızlıkları yaşatabilir. Özellikle boğaz ve boyun ile ilgili rahatsızlıklar tetiklenebilir. Aile büyükleri kardeş gibi yakınlarımızın bu tarz rahatsızlıkları gündeme gelebilir ancak hastalığın ortaya çıkması demek şifasının da gelmesi demektir. Gizli hastalıklar çocukluğumuza ait kök korkular deşifre olabilir. Bizi hasta eden duygusal ve psikolojik nedenlerin farkına varmalıyız. 
Anın yükseleni Oğlak burcu ve yönetici Satürn tam yükselenin üstünde Plüton ve Güney düğüm ile birlikte hareket ediyor. Bu noktada yer alan sabit yıldız Peacock ise şanslı bir doğada. 
Dolunay yöneticisi Mars verimsiz çalıştığı Yengeç burcunda adeta bir savunma oyuncusu niteliğinde ve fakat, derece olarak değil burç olarak Mars Ay ile karşılıklı ağırlama dediğimiz bir durumda. Yani Mars o kadar da zayıf hareket etmeyecektir. Ay ile birbirlerine destek olacak şekilde çalışacaklardır. Kararlarımızı aksiyonlarımızı alırken duygusal tarafımızdan destek göreceğiz. Ya da duygularla hareket edeceğiz. Diğer yönetici Venüs ise güçlü ve kendi evinde ancak Uranüs ile kavuşumda. Ancak Dolunay yöneticileri arasında yani Mars ve Venüs arasında ılımlı bir açı var ki, bu da ilişkiler ve parasal konularda Dolunay’ın aydınlatacağı alanlarda keyifli gelişmeler de yaşayacağımızın göstergesi. Venüs’ü dişi, Mars’ı eril olarak düşünürsek, dişilerin ilişkideki istikrarlı sadık ve sevgi dolu duruşu, erilleri bir hayli etkileyecek ve duygularını ortaya çıkaracaklardır. Biliyorsunuz ki; Uranüs ise 7 yıl boyunca Venüs tarafından yönetilecek. Durum böyle olunca Venüs’ün sadakat istikrar ve sağlamlık isteyen Boğa duruşu, ilişkiler ve parasal konularda Dolunay enerjisiyle gelişecek sürprizli ve ani gelişmelerin geçici değil kalıcı olacağını anlatıyor. Anlayacağınız yine iş biz dişilere düşmekte. Dik ve sağlam duruşumuz güvenilir sevgi arayışımız sevgide sadakat ve kalıcılık istememiz anlaşılan o ki; erilleri etkileyecek ve ani hamleler yapmalarına neden olacaktır. 
Neptün’ün Ay düğümleriyle olan açısı çok güzel. Hayallerimizin peşinden gitmek inançlarımıza tutunmak geleceğe dair ümitler beslemek hatta hayal ettiklerimize kavuşmak bile mümkün; ve fakat tüm bu güzelliklere kavuşmak için yapılması gerekenler var tabi ki.
Bir çocuk düşünün yıllar önce ailesinin bir davranışı yüzünden bir inanç kalıbı edinmiş bu zamanla kök bir korkuya dönüşmüş ve bu çocuk büyümüş içindeki o korkuyla. Gel zaman git zaman korkunun kölesi olmuş bu korku onun geleceğine dair alacağı kararları hep etkilemiş hatta yaşamdaki deneyimleri hep bu korkusu yüzünden onu mutlu sona ulaştıramamış. Bu senaryo hepimize tanıdık gelebilir. Çünkü atalarımızdan ailemizden köklerimizden o ya da bu şekilde aldığımız korkular vardır. Bir çoğumuz bunların farkında olmadan yaşar, diğer çoğunluk farkında olur bir türlü bırakamaz yüzleşemez. işte bu Dolunay, gerek meslek yaşamımızda gerek aile ev para iş toplumdaki statü kısaca sahip olduğumuz maddi manevi her şeyde bizi en büyük korkularımızla yüzleştirecek ortaya çıkartacak etkileri barındırıyor. Ancak bunları son kez yaşattığını ve bunlardan kurtulmamız için bunları yaşadığınızı bilmelisiniz. Yükselen yöneticisi Satürn Plüto ve Güney düğümle birlikte hareket ederken “kişiliğinde iz bırakan ve ileriye giderek yenilik yapmanı engelleyen kemikleşmiş tüm geçmiş korkularını blokajlarını takıntılarını dönüştür ve kendinden yeni bir ben yarat, ben sana en büyük desteğim” diyor. 
Kazanmak için önce kaybetmek gerek bazen. Sahip olduğunuz bir şeyi kaybetmekten ya da kaybettiğiniz bir şeyi bir daha kazanamamaktan korkmadığınızda gerçekten onu kaybetmezsiniz ve kaybettiğiniz de belki size geri döner. Korku engeldir blokajdır. Bu noktada kayıp enerjisini çalıştıran şey yalnızca korkunuzdur. Para kazanamamaktan korkmak, ailesini kaybetmekten korkmak, hastalıktan korkmak, ayrılmaktan korkmak, size geri dönmeyeceğinden korkmak, evini kaybetmekten korkmak, statüsünü kaybetmekten korkmak, konforunu kaybetmekten korkmak, yalnızlıktan korkmak bu korkulardan sadece bazıları… 
Dolunay ruhumuza kazınmış ve bize sürekli kriz yaratan bu korkuları ani beklenmeyen ve şok edecek gelişmelerle karşımıza getirirken bunları neden yaşadığını bilenlere, farkında olarak dönüştürmeyi ve geride bırakmayı seçenlere, onları hayallerine kavuşturacak gelişmeler vaat ediyor. Dönüşüm şart. Kendini dönüştürenler, sabitlikte ısrar etmeyenler, korkularından özgürleşenler için yeni bir dönem başlıyor. Bir şey olmadan duyduğumuz panik, yaşadığımız ve sahip olduklarımıza karşı duyduğumuz endişe, ya olmazsa, ya gelmezse, ya biterse ile başlayan evham hallerimizin sadece bize zararı olduğunu ve yaşayacağımız keyifli süreçlerin düşmanı olduğunu bilmelisiniz. 
Unutmayın ki; eski yeniye ancak yıkılarak dönüşür. Ölümden korkmadığınızda onu bir son değil bir dönüşüm olarak gördüğünüzde bu korkudan özgürleşmişsinizdir. Ve Akrep’in en önemli özelliği krizlerden her zaman daha güçlenerek çıkmasıdır.

Yorum Yapın