9 Temmuz 2017 Oğlak Dolunayının Türkiye’ye Etkileri

2.045 views

9 Temmuzda önemli bir Dolunay var. Oğlak burcunda dolunay, Güneş ise Yengeç’te.

 Yengeç ve Oğlak aksında olan gökyüzü hareketleri Türkiye’yi her zaman direkt etkiler çünkü Türkiye’nin Yükselen burcu Yengeç’tir dolayısıyla Yengeç ve onun zıt burcu Oğlaktaki yıldızlar ülkeyi tetikleyen etkiler taşır.

Bu dolunay nasıl bir dolunay diye baktığımda…

Satürn Oğlak’ın Provaları!

Disiplin, yasa ve yapı kuruculuktan sorumlu ve transit olarak son 2 senedir Yay’da gezen Satürn bu sene 20 Aralık 2017 tarihinde Oğlak burcuna geçecek ve 2,5 sene ülkeyi Oğlak temaları üzerinden çok yoğun bir şekilde etkileyecek. Çok önemli ve kilit dönemlerden biri olacak. Düzen ve yasa, yönetim vs değişikliğinin köklü bir şekilde gerçekleşmesini tetikleyen ve ülkeyi zor sınavlarla sınayacak bir dönem olmaya aday. Köklü bir düzenin değişikliği ve yeni düzenin kurulacağı zaman diyebilirim Türkiye’de. Bu bakımdan çok önemli zamanlar. İşte, 2017 Aralıkta başlayacak Satürn Oğlak döneminin provaları gibi bir dolunay olmaya aday görünüyor 9 Temmuz 2017 Oğlak Dolunayı. Bu bakımdan, bu dolunayda ülkede yaşanacak olaylar ve olayların gidişatını çok iyi takip etmek, anlamak ve ona göre sağduyulu, gerçekçi ve pozitif katkılara sunacak şekilde dolunay enerjisini değerlendirmek gerekir. Aksi takdirde, Satürn Oğlak dönemi son yılların en sert dönemi olacaktır. Uyarmak biz Astrologların görevi, bunu not düşeyim.

9 Temmuz Oğlak Dolunayı

Dolunay enerjisi yıkıcı kullanıldığı taktirde yıkım getirir. Dolunayın yanında Plüton var.

Güneş de pek yalnız değil bu arada, Mars Yengeçte Güneşle birlikte! İki agresif, güç, mücadele, savaş, kavga, öfkeli yıldız Güneşi ve dolunayı kuşatmış durumda. Pek sakin geçecek bir dolunaya benzemiyor özetle.

Bu yıldızlar iç savaş, iç çatışma enerjisi taşırken, buna dikkat etmek çok önemli bir husus.

Oğlak Dolunay haritasının Yükselen burcu Aslan. Aslanda Merkür var transitte. Aslan gücü elinde bulunduran ve yöneten, güçlü olan tarafı simgeler. Ayrıca sanatçıların burcudur. Demek ki, bu dolunay da önemli şahsiyetler, yönetim ve lider konumundaki kişilerin tavrı ve sözleri etkileyici ve tetikleyici özellik olacaktır.

Yengeç halkı temsil etmekte ülkenin haritasında. Güneş ve Marsın Yengeçte olması halkın agresif olabileceğini söylüyor. Halk gergin ve halk rahatsız. Halk bu rahatsızlığını dışa kusuyor adeta.

Dolunayda dikkatimi çeken şeylerden biri, önemli yıldızların Güneşi zorlayan enerjiler olması en başta yönetimi zorlayan olaylar getirecektir. Yönetimi ve lider konumundaki kişileri zorlayan ve yönetime karşı olaylar haliyle hem ülkenin genelini hem yönetimi zorlayacaktır.

Olaylar esnasında ölüm, can kaybı vs olmaması için dikkat etmek gerekir çünkü Mars-Satürn bu bakımdan oldukça kritik açıda.

Bu dolunayda ayrıca uçak kazası, deniz üzerinde kaza, sel vs afete karşı dikkat etmek lazım ayrıca. Özellikle önemli yetkili kişilerin olduğu uçak vs dikkat edilmeli.

Yengeç Mars Işıd faktörüne dikkat etmek lazım diyor. Oğlak dolunay Işıda karşı çalışır ancak onların yapacağı olası olaylara karşı da dikkat etmek lazım.

Teröre karşı, özellikle Işıde karşı çok dikkatli olmak gerek.

Adalet Yürüyüşü gündemde baş yeri alır haliyle tam dolunay zamanı miting yapılması ilginç bir şekilde denk geliyor. Mitingde halk baskılanırsa ve miting yapması engellenirse, Mars ve Plütonun öfkeli ve kontrolden çıkabilecek enerjilerinin etkisi altında olaylar patlar beklenmedik sonuçlara doğru gidebilir. Buna dikkat etmeli.

Karmik Ay düğümleri bu yılın en önemli astrolojik unsurları.. Yavaş yavaş yerini almaya başladı. Ağustosta Ay düğümlerinin borusu ötecek, ülkenin Neptünü üzerine iyice geldiğinde.. Bu yönetimsel değişim, liderlerle ilgili gelişmeler ve ayrıca deprem bakımından çok önemli. Hayırlı gelişmeler getirir inş kadersel ay düğümleri… Bundan Ağustos Kova Ay tutulması ve Aslan Güneş tutulması yazımda bahsedeceğim. Şimdiden not düşeyim dedim. Zaten aslında dönemi şekillendiren baş aktörlerden biri olarak yerini aldı aslında, Oğlak dolunay sırasında 24 derece Aslanda Kuzey ay düğümü ülkenin Neptünü üzerine doğru hareket halinde.. Neptün deyince akla deprem gelir, ayrıca Türkiye’nin yönetim takımı, hükümet ve özellikle lideriyle ilgilidir. Kadersel olaylar özellikle bu konularda çalışacak görünüyor.

Aslında bu ay da depreme dikkat etmek lazım da, yazıp korkutmak istemiyorum. Venüs İkizlerde ülkenin natal aylarına kare, transit Ay düğümü Neptüne kavuşuma yakın ve ülkenin Jüpiteriyle tam/partil kare açıda.. Onun için bu ay ve Ağustos depreme de dikkat etmek lazım. İnş olmaz hayırlısıyla.

Türkiye’nin Drakonik haritası üzerinden dolunaya bakıyorum, Drakonik dolunayı ülkenin natal haritası üzerine koyup bakıyorum.. Evirip çeviriyorum… Bu dolunay neyin olayı diye anlamak için yeniden.. Açıkçası bir siyasi kişiye işaret ediyor görüyorum yıldızları ağırlıklı olarak.. Yani, toplumsal olayları tetikliyor mu evet, ama sanki dolunay bunun ötesinde başka birşeyin işareti gibi geliyor bana… Bir siyasi figürü gündem yapacak gibi görünüyor.. Pek iyi bir konuda değil… Sağlık veya can sağlığına dikkat çekiyor yıldızlar. Kimdir bu kişi bilemem ama önemli siyasi şahıslardan biri… Aslında sonbahar yıldızlarını bu bakımdan daha riskli görüyorum ama bu dolunayın yıldızları da bir şeyler var dedirtiyor. Siyaseti şekillendiren olayları çeken, yönetimsel değişimi tetikleyen gidişatı hazırlayan bir dolunay olacak gibi…

Işıd vs patlamaya karşı da son derece dikkatli olmak gerekir. Marsın Satürnle açısı riskli bu konuda çok dikkatli olmak lazım.

Yıldızlar ülkemize ışık tutsun!..

Astrolog Semavii

Yorum Yapın