7 Aralık Yay Burcu Yeniayı

915 views

Yeni ufukları keşfetme farklı vizyonlara ulaşma vakti …
7 Aralık’ta saat 10.20’de Yay burcunun 15 derecesinde yeniay doğuyor. Yay, pozitif düşünceyi iyimser bakış açısını inançlarımızı akademik eğitimleri hak hukuk ve adaleti, basın yayın medya ve reklam alanlarını uzak yolları seyahatleri anlatır. Yeniay yöneticisi Jüpiter, kendi evinde olduğundan Jüpiteryen bir yeniay deneyimleyeceğiz. Yeniayda sosyal yaşamımız arkadaşlarımızla olan ilişkiler ve organizasyonlarımız hedeflerimiz hayallerimiz bilinçaltımız gizlediğimiz düşünceler aydınlanıyor ve yenileniyor.
Yükselenimiz Oğlak ve o noktada yerleşen bir Satürn var. Sorumluluk ve görevimizin bilincinde adeta bir komutan misali hedef odaklı bir duruşla yaşamımızı yeniden inşa etmek niyetinde olabiliriz. Ancak biraz geniş perspektiften bakmak yerine kör noktaya takılı kalma potansiyelimiz var. Buna dikkat etmeliyiz. Farklı noktalardan bakma becerisi göstermek, bu yeniayda zor olsa da yapabilmeliyiz. Alışagelmiş basma kalıp geleneksel bir yolu izlemek bizi sadece tek noktada tutabilir. Zira Mars Neptün ile kavuşumda ve yeniaya gergin bir enerji gönderiyor. Bu noktada, bilgisine aşırı güven duymak, bilgisini fanatiklik çerçevesinde sunmak abartılı iyimserlik sonucunda alınacak kararların atılan adımların hayal kırıklıklarıyla sonuçlanmasına neden olabilir. Bizi olumsuz yönde etkileyecek arkadaşlarımızın yönlendirmelerine karşı da uyanık olmalıyız. Fark etmediğimiz gizli düşmanlar hedeflerimizi şaşırtabilir. Yada aşırı bir eylemsizlik enerjisi içinde kalıp zamanı durmuş gibi hissedebiliriz. Bana göre yeniayın en dikkat edilmesi gereken enerjisi bu. Doğru yönetilirse bu etkileşim, planları uygulayarak kişinin hayallerini gerçekleştirme potansiyeli sunar.
Retro Merkür’ün Chiron ve Ay düğümleri ile olumlu bağlantısı, meslek ve kariyer yaşamımızda belirsiz beklemede kalan ve bizi yaralayan konuların artık bir iyileşme sürecine gireceğini anlatırken, aynı zamanda merak ettiklerimize, yanıtsız kalan soruların cevaplarına da yapacağımız derin araştırmalarla ulaştırılacağımızı göstermekte. Kadersel anlamda iş hayatında sonlanmalar olurken bu sonlar, bizi yeni hedeflere taşıyabilir. Uzmanı olduğumuz birikim yaptığımız konulardan yeni parasal imkanlar yaratmak isteyebiliriz. Bu noktada arkadaşlarımızla yada gruplarla birlikte hareket etme isteğimiz ön planda olsa da, yeniay Vertex noktalarını tetiklediğinden, aslında gruplar içinde bir görev üstlenmeyi beklerken hazır olmasak da, direkt sahnede vitrin önünde ve bizi liderliğe itecek konuların içinde bulabiliriz.
Yay, geniş bir vizyon demektir. Daha geniş ve farklı çevrelere yayılmak demektir. Farklı görüşleri benimsemek demektir. Uzaklaşmak yükselmek demektir. Hedeflerimize ulaşmak hatta onları daha farklı bir boyuta taşımak için alacağımız kararları iyi planlamalıyız. Zira disiplinsiz aşırı iyimserlik ve hayalcilikle atılan adımlar bizim tökezlememize neden olabilir. Yaşam bir renk paleti. Farklı renkleri kullanmayı denemeliyiz. Her şeyin daha iyi olacağına dair inancımızı yüksek tutmalı ama bu inancı fanatiklik noktasında beslememeliyiz.

Yorum Yapın