5 Nisan Koç Burcu Yeniayı

568 views

Ben bir karar verdim ve yola çıkıyorum arkamda ilahi bir sevgi seli ve inançlarımla… 
5 Nisan’da saat 11:50 civarında Koç burcunun 15 derecesinde yeniay doğuyor. Güneş Koç burcunda yücelir ve yeniay Güneş’in en sevdiği ve ışığını yansıttığı bir ev olan 10 evde oluyor. Mesleğimiz kariyer yaşamımız toplum önündeki imajımız aydınlanıyor. Yeniay ışığını 5 eve de göndereceğinden tüm konulara ilave olarak aşk yaşamımız çocuklarla ilgili konular yeteneklerimiz hobilerimiz ve yaratıcı enerjimiz de canlanıyor. 
Yeniay Alpheratz sabit yıldızı ile kavuşumda. Bu yıldız şanslı nitelikte Venüs doğasında bir sabit yıldızdır. Zarafet incelik popülerlik bağımsızlık onur erkek ve kadında güzellik ile ilişkilendirilir. Koç Astroloji’de başlangıç enerjisinde atılımcı risk almaktan korkmayan bir doğadadır. Yeniay’ın en güçlü teması yaşamımızda yeni bir dönemin başlaması. Yeniay yöneticisi Mars İkizler burcunda olduğundan alacağımız kararları zekice hızla uygulama noktasında olabiliriz. Bir çoklarımız için iş yaşamında değişiklik olabilir. Yeni başlangıçlar söz konusu. Toplumsal imajımızda yine bir çoklarımız için yenilik zamanı. 
Anın yükseleni 14 derece ile Yengeç burcu. Bu derecede hepinizin çok iyi bildiği Sirius sabit yıldızı var. Bu yıldız çok şanslı bir doğada olup, zenginlik aile onur itibar asalet soylu ve zengin aileyle ilişkilendirilir. Bazılarımız için evlilik potansiyeli var gibi. Üstelik bu aile asil bir soydan gelebilir. İlişkilerde yaş farklarının göze çarpacağı bu dönem kadersel süreçler ve karma devrede olacaktır. 
İlişkiler açısından büyük sevgi karşılıklı şefkat ve dayanışma zamanı. Ruhsal eşlerinin birbiriyle buluşma zamanı. 
Merkür Neptün ve Venüs’ün Balık burcundaki kavuşumu ilahi bir sevgi enerjisinde olacağımızı temiz vicdan ve inançlarımızın bizi destekleyeceğini alacağımız her türlü kararı temiz bir düşünce ve kalple büyük bir sevgi enerjisiyle yapacağımızı anlatmakta. Kontrol etmekten çok teslimiyette ve akışta olacağımız bu dönem sezgilerimiz bize yol gösterecektir. Bir çoklarımız için hayallerindeki seyahatlere çıkacağını bu seyahatlerden bazılarının mistik ya da sanatsal olacağını gösteriyor. Buralarda tanışacağınız kişilerle büyük ruhsal uyum ve yüksek sevgi enerjisi yakalayabilirsiniz. Haberci rüyalar ilahi kanaldan gelen mesajlar alabiliriz. Buradaki Balık stelyumunun Jüpiter ile olan karesiyle, günlük yaşamda yaşadığımız olası aksiliklerde ilahi olanla itilafa düşmemeye dikkat edelim. Bizim şansızlık dediğimiz her şey, belki de korunduğumuz için önümüze çıkıyordur ve olmuyordur. Yanı sıra, hak ve adalet kavramlarına özen göstermek atacağımız adımlarda bunu savunmak bizi hayallerimize kavuşturabilir. 
Bir çoklarımız için devam eden hukuksal süreçlerde adalet işlemeye başlayacaktır. Hak edişlerin yerine verilme zamanı. 
Yeniayda dikkat edilmesi gereken en önemli tema; aşırı hayalperestliğin gerçekleri görmemize engel olması ya da ideal olmak adına hayallerimize kavuşma potansiyelimizden vazgeçmemiz olabilir. Bu noktada, sistemin yanımızda olduğunu hak edenin her türlü hakkını bulacağını bilmelisiniz. Yeter ki; içinizdeki sevginin büyümesine daha geniş kitlelere yayılmasına izin verin. Yaşamdaki bu yeni dönemin tohumlarını sevgiyle atın. Affetmenin büyüklüğüne sığının ve kibir yapmayın.

Yorum Yapın