31 Ocak Süper Mavi Kanlı Ay Tutulması ve Aslan burcu

2.501 views

31 Ocakta Aslan burcunda tam Ay tutulması gerçekleşecek.

Tutulma Aslan’ın 11 derecesinde olacak. Tutulmada Ay Aslanda iken Güneş Kova’da olacak.

Tutulmadan etkilenecek kişiler, Aslan ve Kova burcunun 5-16 derecesinde Güneş’i olanlar en başta. Yani, 29 Tem-10 Ağus arasında doğanlar ile 26 Ocak-7 Şub arasında doğanlar. Bunun haricinde, Yükseleni, Ay burcu veya önemli bir gezegeni Aslan veya Kovanın 6-16 derecesinde olanlar etkilenecektir. Örneğin, Yükseleni 12 derece Kovada olan birini etkiler veya Mars’ı 15 derece Aslanda olanı etkiler.

Yukarıda saydığım şeyler haricinde, tutulma ayrıca burcu veya Yükseleni Aslan ve Kova gibi ‘sabit’ olan diğer burçlar Akrep ve Boğa da etkilenir, özellikle bu burçların ilk yarısında doğanları.

Ay tutulmaları aynı zamanda dolunaydır, tıpkı dolunay gibi ‘tamamlanma’ getirir tutulmanın tetiklediği ilgili konuda. Ancak tutulma dolunaya göre çok daha güçlü bir enerjidir, yaşanan olay kişinin hayatında gerek fiziksel gerekse duygusal değişimi derinden yaşatır. Çünkü tutulma karmik Ay düğümleriyle bağlantılıdır, bundan dolayı kişiye ruhsal olarak çok öğretici deneyim yaşatır. Tetiklenen olay yeni bir olay olabilir veya yüzleşmek ve aşmak adına çok eski bir olay gündeme gelebilir.

Tutulmada, ‘geçmişi’ temsil eden Güney Ay düğümü Kovada Güneşle beraber, ‘bugün ve geleceği’ temsil eden Kuzey Ay düğümü Aslanda Ay ile beraber.

Ay tutulmaları ‘uyanış’ getirir. Bir konuda kişinin gözünü açar adeta. Yüze çarpan bir tokat gibi veya uyanmak için yüzü suyla yıkamak gibi.

Herkese hayırlı güzel bir vesileyle uyanmak nasip olsun inşallah diyerek, bakalım yıldızlar hangi konuda bir tamamlanma ve uyanış yaşayacağımıza işaret ediyor, anlamaya çalışalım.

Aslan Ay Tutulmasının Burçlara Etkileri

(Burcunuz ve Yükselen Burcunuza göre okuyun)

Koç

İhtiyacın olan özgürlüğü doğru hedef ve doğru yerde aramak

Ay tutulması 5.evinizde gerçekleşiyor. Burası yaratıcılık, mutluluk, şans, girişim, hobi, yetenek, ün, tanınma, arkadaş, çocuk evidir.

Tutulmanın gündemi kiminiz için yeteneklerinizi değerlendireceğiniz yeni bir hobiye başlamak üzere eski bir şeye nokta koymak olabilir.

Yaratıcılığınızı ortaya koymak, kendinizi mutlu hissetmek ve hayatı daha dolu ve anlamlı yaşamak için bir yenilik yapmak lazım. Ancak ayağınıza balta olan ve bitmesi gereken bazı görevleriniz var. Onlardan kaçış yok ama bu sizi mutsuz etmemeli çünkü tutulma bir çare ve bir yol var diyor. Belki de özgürlüğü ve mutluluğu doğru yerde aramıyorsunuz. İşte bu tutulma bu konuda bir uyanış yaşatabilir ve yeni ve sağlıklı yolunuzu net bir şekilde görürsünüz.

Güneş Güney ay düğümle birlikte ve Venüs’le kavuşumda. Biriyle karmik bir dersi aşmak üzere bir karşılaşma veya yüzleşme yaşayabilirsiniz. Bu kişi geçmişten veya geçmiş hayatlardan tanıdığınız biri kişi olsa gerek. Sevgili, eş, ortak veya işbirliği yaptığınız kişi veya arkadaş olabilir.

İdealler ve hayata bakışınız değişiyor, beraberinde çevreniz de değişiyor. Sizdeki değişimi olumlu yaşamanın püf noktası ‘mutluluk.’ Onun için şu soruyu sorun kendinize: “Beni ne mutlu eder?” Bunun yanıtında gizli ilerlemenin yolu.

Kendinizi ve çevrenizi çok fazla akıl temelinde sorgulamayın. Sevgiye odaklanın. Aynı zevkleri paylaşmak veya aynı şeyleri yapmanız gerekmez sevmek ve arkadaş olmak için. Bunlar zihninizi tatmin eder ancak sevgi ihtiyacınızı etmeyebilir. Akıl ve sevgi dengesi lazım.

Bu ara parasal açıdan desteklendiğiniz zamanlar. Bir işi, bir projeyi tamamlamak parasal getiriyi artıracaktır. Grup çalışmaları ve başkalarından parasal kazanç geliyor.

Ayrıca Mars yayda 9.evde gezerken, seyahat etmek, uzaklarla iletişim aktif ve verimli olacaktır. Hedeflerinize odaklı olup heves ve azimle çalışacaksınız ve başarma gücünüz yüksek olacaktır bu ara. Yıldızlar bir şeylerin tamamlanması için insanlara ve işbirliğine ihtiyacınız olduğunu gösteriyor ancak kendi başınıza bir şey yapmak isteği ve ihtiyacınız yükselebilir bu ara. Bunun arayışına girebilirsiniz.

Boğa

Ay tutulması 4.evinizde gerçekleşiyor. Aile, kökler, yuva ve başlangıçlar alanında. Güneş Kovada 10.evinizde yani kariyer, statü alanında.

Aileyi ilgilendiren bir konu gündeminizde görünüyor. Bu sağlık konusu olabilir, parasal bir konu olabilir.

Boğanın yöneticisi Venüs Kovada Güneş ve Güney Ay düğümüyle kavuşumda ve kariyer evinizde bulunuyor. Bu tutulma kiminizin kariyeriyle ilgili önemli bir zaman anlaşılan.

Kariyerinizde yenilik yapmak için kafanızda oluşturduğunuz ve harekete geçmek için uygun koşulları beklediğiniz bir proje veya iş için zaman yaklaşmış gibi görünüyor. Diğer yandan aile şartları ile kariyer arasında ikilemde kalabilirsiniz. Bu sizi bir karara mecbur edebilir. Bir şeye karar verirken, başka bir şeyden de vazgeçmek durumda kalabilirsiniz.

Bu tutulma kiminizi aile kiminizi kariyer üzerinden bazı görevlerin dayattığı gerçeklerle yüzleştiriyor. Kendi başınıza olmadığınızı ve başkalarını da hesaba katmak zorundasınız.

İkizler

Tutulma 3.evinizde gerçekleşiyor. 3.ev kardeşler, yakın çevre, eğitim, iletişim, düşünce, fikirler, anlaşma, kontrat ve seyahat alanı.

Fikirleriniz ve gelecek planlarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir, değişen gündemin etkisiyle.

Mars zıt burcunuz Yayda gezerken düşündüğünüz bir seyahati yapabilirsiniz. Bu seyahat hayatınızda bir şeyleri değiştirecektir. Beklentilerin değişmesiyle birlikte bakış açınızın değiştiğini göreceksiniz.

Size maddi olarak yük olan bir şeyden kurtulmak isteyebilirsiniz.

İlişki alanında sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir konuda yaşadığınız bir çıkmazdan birinin desteğiyle çıkabilirsiniz.

Korkularınız ilerlemenizi engelliyor gibi. Merkür Oğlakta sanki bir konuda özellikle parasal konuda kafanızı yanlış yöne çevirmiş gibisiniz. Tutulma size bu konuda ışık tutacaktır.

Aşk ve ilişki alanında önemli bir gelişme yaşayabilirsiniz. Ancak ortada bir beğeni olmakla birlikte, bu beklenmedik bir şey olduğu için ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz önce ve bunun akabinde gündelik hayatınızın akışı değişebilir.

Yengeç

Ay tutulması 2.evinizde gerçekleşecek. 2.ev para ve sahip olunan maddi-manevi değerler alanıdır.

Parayla ilgili bir gündem getirecek gibi görünüyor. Alım-satım işiniz olabilir. Parasal kazancınızı artırmak için sahip olduğunuz bir mal veya mülkü satmak için harekete geçebilirsiniz. Aileye ait belki uzun yıllar öncesinde sahip olunan bir mülkün satışına karar verilebilir.

Diğer yandan sizden bir para çıkışı da söz konusu olacağa benziyor. Bazı lüks ihtiyaçlar için harcama yapabilirsiniz. Sağlık, estetik üzerine harcama yapabilirsiniz.

Bir takım işler için birileriyle bir araya gelip bazı hazırlıklar yapabilirsiniz. Bu sizin için önemli bir iş gibi görünüyor. Ancak işin başarısı için maddi ve manevi bazı fedakarlıklar yapmak gerekebilir. Onun için sizi düşündürecek bu durum.

Aslan

Burcunuzda Ay tutulması gerçekleşiyor. Başkalarıyla birlikte bir takım iş planları kurmak istiyor olabilirsiniz ancak talep edilen şeyler sizi zorlayabilir. Tek başına hareket etmenin imkanlarını sağlamak için çare ararsınız ancak bu da kolay görünmüyor. Onun için bir orta yol lazım olacaktır. Bir anlaşmaya varmak lazım anlayacağınız.

Kiminiz mevcut işinizi değiştirmek noktasına gelebilirsiniz, bu tutulma artık bunun kaçınılmaz olduğunu gösterebilir. Bu aşamada çevrenizdeki birileriyle irtibata geçebilirsiniz yeni bir iş arayışı nedeniyle.

Aşk, evlilik ve ilişki alanında önemli gelişmeler olabilir. Bir konu partnerinizle aranızda çatışmaya neden olabilir. Bunun için başka bir çözüm yolu açılabilir. Bir değişiklik ilişkide tıkanıklığı çözebilir.

Sizin veya bir yakının ailesinde bir sağlık sorunu veya resmi bir mesele gündemde olabilir. Bu beklenmedik bir şey gibi, programınızı değiştirmek durumunda kalabilirsiniz bunun için.

İlişkilerde çatışma ve yüzleşme zamanları.

Aşk ve ilişki alanında kiminiz için enteresan bir gelişme var. Kadersel bir karşılaşma yaşanabilir ve aranızda bir aşk gelişebilir.

Başak

Aslanda Ay tutulması 12.evinizde yani ruhsal alem, gizli gerçekler, bilinçaltı evinde gerçekleşecek.

Burası aynı zamanda yeni bir şeye geçiş öncesi yapılan hazırlıkları anlatır. Bir dönemin sonudur bu anlamda.

Güneş Kovada 6.evinizde, bu kiminiz için bir iş değişimi demektir. Devlet veya başkalarından gelen para veya maddi kazançla ilgili bir gündeminiz olabilir. Bu konuda değişiklikler olabilir.

Sağlık ve bakım önemli bu dönemde çünkü tutulma sağlık alanında aynı zamanda.

Duygusal alanda sizi etkileyen biri olsa da, yakın ilişki kurmak adına sizi uzak tutan bir şeyler var.

Terazi

Ay tutulması 11.evinizde gerçekleşiyor. İdealler, dost, arkadaş, iş çevresi ve ayrıca katıldığınız grup çalışmaları alanında. Güneş Kova burcunda 5.evinizde olacak Venüs’le birlikte.

Ailede yaşantı tarzında veya yerleşimde bazı değişikliklerin zamanı geldi. Satürn bir süredir bu konuda gündem verdi. Şimdi tutulmalar yapılması gereken değişimler için sizi harekete geçirecektir.

Mars Yayda seyahat, taşınma, yer değişikliğine işaret ediyor kiminiz için. Bir yerden uzaklaşma yaşıyorsunuz. bu bir mekânsal ayrılık, uzaklaşmanın işareti gibi. Duygusal uzaklaşma yaşayan da olabilir tabii bu arada.

Güneş, Venüs kavuşumda 5.evinizde, aşk bekleyen varsa, bir aşk doğabilir biriyle aranızda. Aslında bu beklenmedik bir şey de olabilir.

Mesleki ödül alabilir, işinde başarının getirdiği bir tanınma, dikkat çekme yaşayabilir kiminiz.

Başkalarından veya yatırımdan gelen maddi kazanç var.

Akrep

Ay tutulması 10.evinizde gerçekleşecek. 10.ev kariyer, genel statü alanıdır. Aynı zamanda aileyi dolaylı olarak etkiler burası.

Tutulma aileyi ilgilendiren bir gündem getirebilir. Aileden birinin ayrılma kararı ve başka yere taşınma, yerleşme kararı olabilir. Bu belki hızlı ve beklenmedik bir durumdur onun için şaşırtabilir sizi.

İş ve kariyer alanında değişim rüzgarı esecektir. Bu değişimin olumlu olması için sizin gelişmelere ve yeniliğe açık olmanız gerekir. Belki iş yerini değiştirmek söz konusu olabilir sadece ancak bu beraberinde mevcut çevreden ayrılmayı da gerektirecektir.

Tabii tutulmalar sağlığa da özen gösterme zamanlarıdır aynı zamanda. Siz veya ailede sağlık sorunu olan için sağlıkla ilgilenme zamanı.

Masraf yaratan bir değişiklik olacak görünüyor.

Yeni bir çevre, yeni bir iş veya yeni bir yaşantı gündemde özetle..

Duygusal ihtiyaçlarınız değişiyor. Daha farklı yaşamak istiyorsunuz. Bunun için somut adımlar atabilirsiniz.

Yay

Ay tutulması 9.evinizde gerçekleşiyor. Uzaklar, yurt dışı, seyahat, eğitim, terfi, mesleki yükselme alanında. Bu konuda bir çıkış yapmak istiyor olabilirsiniz ancak kafanızda belirsizlik yaratan durumlar karar vermenizi engelliyor olabilir. Tutulma bu konuda netlik getirecektir.

Yakınlardan haber gelebilir. Beklediğiniz bir haber olabilir bu.

Mars burcunuza girdi, daha aktif olabilecek, fiziksel olarak kendinizi enerjik hissedeceksiniz, yapmanız gereken şeyleri hızla yapabilecek ve bitireceksiniz işleri.

Biten ve sonuçlanan bir konu var sanırım kiminiz için. Yani bir sürecin tamamlanması zamanı. Yaratıcı işler, proje, yeni işbirlikleri getiren bir takım işler gündeminize iyice giriyor.

Aşk ve ilişki alanında hareketlilik var. Yaşantınızı daha renkli yaşamak arzusuyla duygusal hayatınıza da hareket gelebilir.

Uzaktan gelen biri olabilir. Bu ziyaret önemli bir konuya da nokta koyacaktır.

Oğlak

Ay tutulması 8.evinizde gerçekleşecek. Güneş ise Kova’da 2.evinizde olacak. Para evlerinde tutulmanın etkilerini yaşayacaksınız özetle.

Eski bir alacağınız veya önceden hak edilmiş bir maddi kazanım gündem yaratan konu olabilir. Alacağınız para veya maddi kazanç neyse gelecektir size. Bu belki de daha önce gözden çıkardığınız bir para da olabilir. Gelmesi şaşırtabilir.

Tabii sağlık alanı da önemli tutulma zamanında. Sağlığa özen göstermek gereken zaman. Mars Yayda seyahat evinde, iş veya başka nedenle seyahat planı yapabilirsiniz. Bu sizin için veya bir yakın için de olabilir. Bunun için harcamalar da olacaktır haliyle.

Lüks harcamalar yapabilirsiniz. Belki de ertelediğiniz ve almak istediğiniz bir şeyi alacaksınız.

İşbirliklerinin karlı olduğu dönemler. Başkalarıyla yapacağınız işlerin size faydası olacaktır. Ancak karşılıklı çıkarların çatışmaması için şimdiden sınır koymak da lazım.

Bu arada, yanlış iş, yanlış insan veya yanlış hedef varsa onu değerlendirin ve size bir şey kazandırmayan şeyden uzaklaşın.

Kova

Ay tutulması zıt burcunuz Aslanda 7.evinizde gerçekleşecek. İlişkiler alanıdır burası, her tür ilişki alanı.

Sizin için önemli bir tutulma, Güneş burcunuzda, Ay zıt burcunuzda olunca haliyle.

İlişkiler alanında bir yenilenme, arınma, yüzleşme ve değişim zamanı. Bu konuda inisiyatif sizin elinizde olacaktır. Yani bir konuda elinizi güçlendirecek bir gelişme olacaktır. Talepleriniz, istekleriniz veya şikayetiniz neyse ilgili kişilere kabul ettirebileceksiniz. Ancak bu her şeyin kabul edileceği anlamına gelmez. Karşı taraftan her istediğinizin kabul edilmesini beklemek doğru olmaz. Çünkü başka bakımdan onun/onların da elleri güçlü. Güçlenmek veya ileri gitmek istiyorsanız, işbirliği yapmayı öğreneceksiniz. Bu durumu kiminiz özel ilişkinizde, kiminiz işte, kiminiz arkadaş çevresinde yaşayabilirsiniz. Bir şekilde özgürlük ile insanlarla birlikte yaşamanın yolu arasında yaşanan çatışmaları çözmek için denge kurmak zamanı. Yalnız kalmak mı denge kurarak ilişkiye veya işbirliğine devam etmek mi? Bu dönüm noktası sizi seçime sevk edecek.

Yine de bu tutulma size bir fırsat da tanıyor bir konuda elinizi güçlendiriyor. Belki de gerçekleri anlamak size bu gücü verecektir. Kimlerle yola devam edebileceğinizi göreceksiniz ve kimden ne alabilir ne verebilirsiniz bunu göreceksiniz.

Aşk ve ilişki alanında enteresan gelişme yaşayan olabilir bu tutulmada. Birilerinin vesilesiyle tanıyacağınız biri duygusal olarak sizi etkileyebilir ama o kişinin sizden daha fazla etkilenmesi mümkün.

Kafanızda endişe veren düşüncelerden kurtulmanın yolu bir yenilik yapmak.. Yenilik yapın, hayatınıza renk katacak bir şeyler yapın.

Sağlığınıza özen gösterin. Bunun için kafanızdaki çöp haline gelmiş düşünceleri bırakın.

Balık

Ay tutulması 6.evinizde gerçekleşecek. 6.ev sağlık, gündelik hayat, iş ve çalışma evidir. Ayrıca yakın akraba alanıdır burası.

Bu tutulma en başta sağlığa özen göstermek zamanı diyor.

Diğer yandan Güneş Kovada 12.evde Venüs’le beraber. Kafanızda gizli plan ve istekler var. Kiminiz belki de başka yerde yaşamak planı kuruyor olabilirsiniz. Tatil veya iş seyahati kafanızdaki düşünceleri netleştirecektir. Planlar, istekler, çıkan fırsatlar ve gerçekler. Bunlar arasında çatışma var gibi bu ara. Yani her şey istediğiniz gibi olmayabilir. Bir orta yol bulmak veya daha iyi fırsat için zamanı beklemek gerekebilir.

Kiminiz sanki işi gücü bırakıp başka bir şey yapmak, başka yerde yaşamak istiyorsunuz. Ancak bu ara düşüncede kalabilir bunlar. Şartları ayarlamadan yapmanız zor olabilir.

Beklediğiniz paraları almanız mümkün bu ara. Uzun zamandır bekleyen ödeme veya almak istediğiniz bir şey için parasal açıdan fırsat gelebilir.

Bu tutulma kiminiz için gerçekten önemli görünüyor. Düzen değişikliğinin sinyallerini veriyor tutulma.

Aşk ve ilişki alanında gizlilik söz konusu.

Parlak şans yıldızı sizinle olsun!

Astrolog Semavii

Yorum Yapın