22 Aralık Yengeç Burcu Dolunayı

740 views

Dışımın sertliği içimdeki kırılgan duygulardan…

22 Aralık’ta saat 22.48’te Yengeç burcunun 0 derecesindeki Dolunay’da Güneş’te aynı derecede Oğlak burcunda yer alıyor olacak. Ancak Güneş Satürn tarafından yönetildiğinden aslında Ay ve Satürn karşıtlığı bu Dolunay’ın baskın enerjisi olacaktır. Başka bir deyişle Dolunay Satürnyen ve karmik. Bir hayli duygusal etkiler barındırıyor. Dolunay Oğlak burcundaki Alnast sabit yıldızını etkinleştiriyor. Bu yıldız şanssız bir doğada olup özellikle gözdeki sorunlar ve körlükle ilişkilendirilir. 
Dolunay’lar zıtlık prensibiyle çalışarak aslında bizleri bir karar noktasına taşırlar. Emin olduğumuz zaman bir karar verebiliriz. Yengeç en yumuşak karnımızdır. Kendimizi sıcak huzurlu sevgi dolu hissettiğimiz yer yuvamızdır ailemizin yanıdır. Yengeç evdir güvenliktir. Merhamet ve şefkattir. Annedir Yengeç. Oğlak ise, kendimizi toplum önünde görmek istediğimiz yerdir. Mesleğimiz kariyerimizdir. Toplumdaki statümüzdür. Bu anlamda edindiğimiz görevlerimiz sorumluluklarımızdır. Şimdi bu iki zıt enerji 12 / 6 ev akslarında karşı karşıya geliyor. Bu dönem bilinçaltımızın derinliklerinde üzeri kabuk bağlayan tüm duygusal kalıplarımız ortaya çıkarak aydınlanacaktır. İş veya günlük yaşamımızda çalışma arkadaşlarımızla aramızda oluşan tıkanıklıkların bedensel ve ruh sağlığımızdaki defoların sıkıntıların sebeplerinin bilinçaltımızdaki bu duygusal kalıplardan olduğunu göreceğiz. 
Venüs ve Ceres’in, Chiron Mars ve Neptün’e yaptığı olumlu açıyla, geçmiş yaralarımız şifalanabilir, bazı hastalıklar ameliyatla tedavi edilebilir. İlişkilerde kişiler arasındaki saklanan sırların onların bağlılığını daha da güçlendireceği bu dönem, anne çocuk ilişkisi açısından da kıymetli olabilir. Zira bu noktadaki derin paylaşımlar iyi yönetilmezse kişiler arasında bir krize neden olacak nitelikte olabilir. Diğer yandan anne çocuk arasında geçmişte yaşanan krizlerin de şifalanarak daha güçlü bir bağ oluşturması söz konusu. İlişkilerde cinsellik öne çıkarak bu cinselliğin duygusal yoğunluğa neden olması söz konusu olabilir. Başka bir deyişle, karşımızdaki kişiler duygularını bağlılıklarını cinsel yolla anlatmayı seçebilirler. Yanı sıra Mars’ın Ay düğümleri ile olumlu açısı bu noktada atılacak adımların verilecek kararlarında akışla birlikte olacağını teslimiyet ruhuyla hareket edeceğimizi göstermekte. 
Merkür ve Jüpiter’in yükselene yaptığı olumlu açı yaşam enerjimizin yüksek olacağını olaylara nispeten iyimser ve pozitif bir bakış açısıyla yaklaşacağımızı anlatıyor. Özellikle aşk yaşamımız ve çocuklarla ilgili konularda güzel ve keyif verici gelişmeler olabilir. Dikkat etmemiz gereken konu , bilgi yada inançlarımızı abartmamak bu bilginin kişiliğimiz üzerinde bir kibre yol açmasına izin vermemek kendi doğrularımızı inançlarımızı fanatiklik seviyesine taşımamak olmalıdır. 
Dolunay madde planından ziyade bana göre ruhsal platformda kendisini daha çok hissettirecek nitelikte. Zaten önemli olan da bu değil mi? İçimizde yaşananları er yada geç dışarıda deneyimlemiyor muyuz? Dışardan bakıldığında duvar gibi duran duygulardan arınmış ifademiz bu Dolunay’da yumuşuyor. Yengeç’in dış kabuğu çok serttir ama içi yumuşaktır bilirsiniz. Dolunay güvensiz hissederek kendimizi sakladığımız kimselere anlatmadığımız sırlarımızla, kabuklarımızdan bizi dışarıya çıkararak hayatın her zaman iş statü kurallar ve başarı olmadığını bize gösteriyor. İnsan olmanın en önemli özelliğini duygularımızı bize hatırlatıyor. Ve karşımızdaki kişiler bizim sert kabuğumuzun altındaki güvensiz çocukla tanışıyor…

Yorum Yapın