2 Temmuz Yengeç Burcunda Tam Güneş Tutulması

1.262 views

Siz hala annenizin margarinini mi kullanıyorsunuz ?

2 Temmuz’da saat 22:16’da Yengeç burcunun 10 derecesinde tam Güneş Tutulması olacak. 
Güneş Tutulmaları yaklaşık 1 yıllık süreçlerdeki başlangıçları kapsar. Çok güçlü bir yeniaydır aslında. 
Yengeç burcunun bu dekanatında olan Güneş Tutulmalarında, evlilikler kadınları ilgilendiren hastalıklar, hava durumunda ani değişiklikler, suyla ilgili konularda ise, kuraklık ya da sel gibi etkiler olabilir.

Tutulma Alphena sabit yıldızıyla oluyor. Bu yıldız nötr bir doğadadır. Kavuşum yaptığı gezegenin etkilerini ( + / – ) yansıtır. Keskin duyarlılık ve hayal gücü verir. Demek ki; tutulmada bu yıldız ilişkiler aile ve çocuklarla ilgili alanları aktif edecek. Zaten tutulmada 5 evde olduğundan, aşk hayatımız çocuklarımızın gelecekleri ve çocuk konuları, şans faktörü, hobilerimiz, gelecek ideallerimiz sosyal çevremiz ailemiz günlük yaşam ritmimizle ilgili konularda yeni başlangıçlar söz konusu diyebilirim. Ay ile yaptığı kavuşumlarda ayaklarla ilgili rahatsızlıklar öne çıkabilir.

Yükselen noktamız 10 derece Kova, ve Albali sabit yıldızı etkisinde. Bu yıldız ise, nötr bir doğadadır, tehlike zulüm gibi etkilerden korunmayı gösterir. Kova’nın ikinci yöneticisi olan Uranüs’ün yükselen noktasına yaptığı gergin açı sebebiyle elektrikle ya da uçakla gelen kaza riskleri açısından bu yıldızın etkisinden sebep korunma potansiyelimizde yüksek olacaktır. 
Tutulma Kuzey düğüm yönünde olduğundan, aslında tüm gelişecek olaylar yaşamımızda bizim için iyi etkiler barındıracaktır. Sadece süreç içinde bazı zorlanmalar yaşayabiliriz.

Annemiz ailemizin büyükleriyle ilgili sağlık sorunları özellikle göğüs ve rahimle bağlantılı konular gündemimize gelebilir. Aile kurmak ev almak önemli olacaktır. Tutulma sağlığımız iş ve günlük yaşamımız evcil hayvanlarımız, güvenlik alanımız, ailemiz, aşk ve çocuklarla ilgili konuları gündemimize getirirken bilinçaltında bu konularla ilgili de geçmiş bizi bloke eden kayıtları geride bırakmamız gerektiğinin altını çizmekte.
Nedir bu kayıtlar ? Çocuk sahibi olmak ya da olmamak. Aşk hayatımız ne durumda ? Bir sevgilimiz varsa onunla evlenebilir miyiz ? Bir evliliği niye istiyoruz ? Sevgiliyi niye istiyoruz ? Bize bir çocuk vermesi için mi yoksa gerçekten artık bir aile mi kurmak istiyoruz ? Ailemiz olmazsa kendimizi yetersiz ve güvensiz mi hissederiz ? Çocuk sahibi olmayı gerçekten istiyor musunuz yoksa bu ailenizin sizden beklentisi mi ? Ya da toplumsal bir dayatma mı ? Ne kadar güvendeyiz ? Kiminle güvendeyiz ? Huzur tanımımız ne ? Kendimizi duygularımızı en çok nerede serbest bırakıyoruz ? Bizim yapamadıklarımız yüzünden mi çocuklarımızın geleceğinde bu kadar yönlendiriciyiz ? Yoksa gerçekten onların geleceğini onlar için mi planlıyoruz ? Nasıl bir ebeveynsiniz ? Nasıl bir çocuğunuz var ? Kendi duygularınızı serbest bırakmama sebebiniz bilinçaltınızdaki hangi kaybetme korkusu ? Bırakırsanız ne olur ? Yaratıcı enerjimizi tekrar nasıl yükseltebiliriz ? Bunun için bize kim ya da ne gerekli ? Hangi engelleyici bilinçaltı kodunu serbest bırakamıyoruz ve neden ?

Yükselenin iki yöneticisi var. Biri Satürn 12 kapalı evde, üstelik Güney düğüm ve Plüton ile kavuşumda. Diğeri Uranüs 4 evde. Her iki yönetici birbirine enerji olarak güzel açı yapıyorlar ve dayanışma içindeler. Mesaj net; “ sen hala annenin margarinini mi kullanıyorsun “ Tüm eski bilinçaltı kayıtlarının ve dolayısıyla düşünce şeklimizin kırılarak yenilenmesi ve değişmesi gerekiyor. Bu esnekliğe gelemeyenler için Uranüs’ün muhteşem sürprizleri var. Ancak bu sürprizler her zaman sevimli olmayabilir.

Peki ne olabilir bu sürprizler ; yer değişiklikleri taşınmalar sürpriz evlilikler ya da ayrılıklar meslek ve kariyer yaşamımıza yönelik değişimler, emekli olmak, iş kurmak iş değiştirmek gibi etkiler de gündemimizde olacaktır. Ve tüm bunlar kişiliğimiz üzerinde değişiklik yaratacaktır. Anın haritasında 7 ev bağlantılı Aslan yıldızları, ilişki veya ortaklıklarımızda ünlü potansiyeli olan önde olan parlak kişilerle olma arzumuzu güçlendirirken, kadınlar açısından gösterişli bir partnerle birlikte olma enerjisini, erkekler açısından ise, gösterişli dikkat çekici kişilerle iş yapma enerjisini kuvvetlendiriyor. Yanı sıra, şu ana kadar eğer gururdan bir şeyleri yapamayıp karşı taraftan bekleyenlerdenseniz, size de bir haberim var ! “ Uranüs gururunuzu kırmaya geliyor.

Eğer sevgi ilişkiler ya da parasal konularda hala ikilem yaşadığınız durumlar varsa, merak etmeyin bu konuda sistem sizin yerinize konuyu ele alıyor. Ancak satış pazarlama reklam medya alanlarında abartılı para harcama potansiyelimiz yüksek olabilir. Haksız kazançlara dikkat edin. Gerçekten emeğinizin adilce karşılığını almayı hedefleyin. İlişkilerde akıl oyunları yapmayın. Kendinize nasıl davranıyorsanız karşı tarafın da size öyle davranacağını bilmelisiniz. Siz kendinize dürüstseniz karşı taraf da dürüst.

Tutulma yeni bir dönemin kapılarını açıyor. Vakti saati gelen ne varsa yaşamımızda vuku bulacaktır. Hayatımız değişiyor ve içinden yepyeni bir ben çıkıyor.

Bu tutulmanın tüm ülke ve bizlerin en büyük hayırlara vesile olması dileğimle.

Yorum Yapın