19 Mayıs Akrep Dolunayı

628 views

Akrepte Dolunay gerçekleşirken Güneş zıt burç Boğada olacak. Boğanın yönetici gezegeni Venüs kendi yönettiği Boğada ve Uranüs’le kavuşumda. Akrebin yöneticilerinden Mars ise Yengeçte. Venüs ve Mars arasında oluşan altmışlık açı enteresan… Bunların arasındaki uyumlu açı ve dolunay haritasının genel enerjisini bir araya getirdiğimde, zor zamanda, ‘güç’ birliği etmenin önemini anlayacağız demektir. Çünkü bir viraj var ve bu viraj tek başına dönülemez gibi… Akrep dolunayinin önemli içeriği bu. 
Güç birliği yapmanın önemini anlamanın zamanı… Dolunayın etkisini kiminiz para konusunda, kiminiz ilişkide yaşarsınız. Ayrıca kariyerde yaşayan da olur. 
Güneşin Boğada olması ve Satürn ve Plüton ile üçgen açı yapması, kararlı olmanın, ne yapacağını bilmenin ve mevcut olanı korumak, maddi-manevi güçlü olmak için riski göze almanın ve gerektiğinde başkalarıyla anlaşmaya yönelmenin önemli olduğunu söylüyor. 
Akrep dolunayında eski ilişki gündeme gelebilir, anlaşma yolu bulunabilir ve birlikteliği güçlendirme kararı alınabilir. İlişkide olgun ve olumlu tutumu sağlamak mümkün olabilir. Ancak olmayacak duaya amin diyen varsa, böyle bir ilişkinin bir yere varmayacağını da anlarsınız. 
Para veya ilişkide çıkarcı tutumlar bir süre sonra çatışma ve kavga doğurabilir. 
Venüs ve Uranüs’ün kavuşum açısı kiminize sürpriz aşk getirecek gibi…
Ancak bu aşk yeni birinden ziyade tanıdık veya daha önce dikkatinizi çeken biri de olabilir.. Aranızda birden bir yakınlaşma gerçekleşebilir. 
Merkür Satürn arasındaki üçgen açı ve Güneş’in de buna desteği bu hafta anlaşma, imza, kontrat vb iyi sonuç verebileceğini gösteriyor. Uzlaşma önemli konu. İşe girmek veya iş anlaşması yapmak de iyi olabilir. Önemli bir kurum desteği almak mümkün. 
Astrolog Semavii

Yorum Yapın