13 Ağustos-5 Eylül 2017 Başak Merkür Gerilemesi(Retro); Dilimden Anlayan Bülbül Az Olur

6.562 views

Zaman zaman fikrimi soruyorlar bazı konularda. Herhangi bir şey olabiliyor bu. Ülkenin gidişatı ya da Beşiktaş’ın durumu ya da kişisel bir durumla ilgili olabiliyor. Öyle durumlarda çoğu zaman ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Söyleyecek bir şeyim olmadığından değil, söylenecek şeyleri kafamın içinde toparlayamadığımdan. Ve diyorum ki o zaman, ben bunu bir yazayım sonra konuşalım. Normal insanlar önce düşünüp sonra yazarlar herhalde. Bende ise durum tam tersi. Önce yazıp sonra düşünüyorum ya da yazarken düşünüyorum. Konuşamadığım için yazıyorum diyen bir yazar vardı. Ona benziyor aslında durumum. Tek farkla. O konuşamadığı için yazıyormuş bense düşünemediğim için yazıyorum.. Ali’m Lidar (ayn-ı hal)

24 Temmuz 2017 tarihinde Aslan Burcu 28°de gölgeye girenMerkür/Utarid, 13 Ağustos 2017 tarihinde TSİ. 03.01’de Başak Burcu 11°de Gerilemeye (Retro Hareketi) başlayacak. 31 Ağustos 2017 tarihindeAslan Burcuna geçiş yapacak, 5 Eylül 2017 tarihinde ilk gölgeye girdiğiAslan Burcu 28°de gerileme bitecek, normal seyrine devam edecektir. 19 Eylül 2017 tarihinde Başak Burcu 11°ye ulaştığında ikinci gölgeden tamamen çıkacaktır.

Merkür en hızlı seyre sahip gezegendir, yavaşlama, durağanlık Merkür’ün doğasına terstir. Merkür gerilemesini en yoğun olarak, 5-21 Ağustos ve 1-12 Eylül arasında hissedeceğizdir. Şuanda Merkür’e haiz olan konularda; alış-veriş, ticaret, anlaşmalar, ikamet değişimleri, komşuluk, arkadaşlık ve yakın akrabalar, kardeşlerle olan ilişkiler, iletişime dayalı, ağzımızdan çıkan söze, beynimizde beliren düşüncelere ilişkin, kullandığımız hayatımıza dâhil olmuş elektronik ve teknolojik aletler alanında, ulaşım ve haberleşme sağladığımız araçlarda, gazeteciler, medya dünyası, yazarlar, ülkenin genç nüfusu, çocukları ilgilendiren haberler alanında, zekâmıza ilişkin konularda becerilerimizde, yeteneklerimizle ilgili konularda, eğitim ve öğrenim alanında, idrakimizde, düşünce boyutunda olan her türden fikrimizde +/- aktif bir gündemimiz oluşmaya başlamış olabilir, bir anda bozulan aletler, hesapta yokken bir anda acil tadilat gereken aletler, sosyal hayat içine dahil olmuş, görüşmeler, toplantılar, bir araya gelmelerle ilgili iptaller ya da akılda olmayan bir şeyin bir anda ortaya çıkmasının oluşturacağı rahatsızlıklar, iletişim sıkıntıları, beyinde yavaşlamalar, düzensizlik hali, kararsızlık, odaklanamamak gibi haller şu dönem için normaldir. Doğuştan Merkür gerilerken dünyaya gelenler için ise, az ölçekte dış dünya içine dahil olan, yolculuk, teknolojik aletler, iletişim sıkıntıları, alışveriş yaparken hatalar vs. olsa da zihin açısından, fikirlerini harekete geçirme açısından oldukça olumludur. Yine Merkür Balık’ta olanlar için de bu geçerlidir, Balık’ta Düşük konumda olan Merkür zihni dağıtır, odaklanma sorunları, konuyu toparlama sorunları, düşüncelerini eyleme dökmede yavaşlık sorunları getirir, gerileme dönemi ise Balık Merkür’e sahip olanlar için en aktif oldukları dönem olarak kayırlara geçmiştir. Düşünce ve Eylem hızı birbiriyle çelişen bu etkiye sahip kişiler, Merkür’ün dağıtan özelliği minimuma ineceği için, daha rahat hayatlarına ilişkin konularda düzenleme yapacaklar, somut ile soyut arasında daha sıkı bağ kurup, soyut olan henüz havada olan fikirlerini, eylemlerini, daha kararlı bir şekilde somuta taşıyacaklardır. Bu teknik bir izahattı, daha da açabilirim, örnekler verebilirim. İleride inşallah.

Yaşam evlerinizde Gerilemenin gerçekleştiği dereceler hangi sahnede ise, o alanla ilgili diğer Merkür gerilemenin teknolojik, günlük yaşam ve iletişimde oluşturma potansiyeli yüksek konularına ek sonradan pişman olacağımız eylemlere girmemeye dikkat etmek yerinde olacaktır. Alışveriş için olumlu bir dönem sayılmaz, şu anda alacağınız ürünün az bir zaman sonra bir anda fiyatının düştüğünü görmek, ihtiyacınıza aslında hiç cevap vermediği gerçeğiyle karşılaşmak olasıdır. Bir şey alırken dikkat etmekte fayda vardır. Bütçemizi aşan aslında ihtiyacımız da olmayan şeylere meylimiz artacaktır. Dikkat etmeli.

İletişimde yine, algılamada sorunlarımız olabilir, yanlış anlamaya ve anlaşılmaya müsait olabiliriz, bazı cümleler ağzımızdan istemsizce çıkabilir, sonuçları biraz can sıkıcı hale gelebilir. Seyahatte olanlar için ise ki çoğumuz yaz tatili dönemindeyiz ve tatilde olmalıyız, seyahat esnasında bir şeyleri unutabiliriz, aniden seyahati yarım bırakmak durumunda kalabiliriz bunlarda görülmüş şeylerdir. Not olarak burada dursun. Merkür 3.9.1. evlerde geriye gidenler için geçerli daha çok ve yine Merkür’ü bu evlerden birinin Yöneticisi konumunda olanlar için. Örnek 9.Ev İkizler olsun, Yöneticisi nedir Merkür, doğum anında Merkür’ü Terazi’de olsun, Terazi 1.ev içinde, burada kişinin uzun yolculuklarıyla ilgili gerilemeye ilişkin sıkıntı yaşama potansiyeli artacaktır gibi. Ya tatilde ani bir sakatlık, bilek burkma, ayak kırma, ya ait olduğu çevre içinde yakın birinin ortaya aniden çıkan özel bir durumu tatili yarıda kestirebilir gibi. Elbette her şey de bunlara bağlı değil. Her etki sahasında olan için geçerli değil, bir etkinin sayısız potansiyeli var özü aynı şekli başka başka olan, onda böyle cereyan eder, aynı etkiyi almış olan başka birinde diğer potansiyel cereyan eder. O yüzden kişilerin doğum anı haritası ile transit günümüz haritası tümüyle ele alınıp analiz edilmeli. Bu genel yorumlardan ziyade.

Ve gelelim şimdi Merkür Gerilemesinde Neler Yapılabilir;

Önce her Retro fazında papağan gibi anlamını hep koruyan şu tekrarı, şuraya iliştireyim, daha sonra Aslan-Başak ile sentezleyip biraz global biraz bireysel ne gibi potansiyeller var ve ne yapmalı değineyim, kaçayım. Biliyorsun Ablan çok meşgul bebeğim…

İçinizde ve dışınızda var olmuş dağınıklığı temizlemeye vakit ayırabilirsiniz. Eski kullanılamaz hale gelmiş, yer kaplayan bir şekilde kapladıkları yer ruhen de sizi daraltan objeleri atabilirsiniz.

Sinir sisteminizi gevşetecek derin düşünme, ibadet gibi, rahatlama sağlayacak alanlara yönelebilirsiniz. Biraz sessizlik lütfen seslerimiz çok yükselmekte. Ses tonumuzu ayarlayamıyoruz.

Organizasyon alanlarına eğilebiliriz. Hayatımızı daha pratik hale getirmek için, günlük kullandığımız eşyalara yeni bir düzen getirebiliriz. Zamandan kazanmak adına ve zamanı daha iyi değerlendirmek kendimize ve yakınlarımıza daha bol vakit ayırmak için, kölesi olduğumuz oyuncaklarımıza vereceğimiz düzen, ruhsal olarak bizi asıl besleyen sevgiye dayalı yakınlarımıza daha çok zaman ayırmamızı sağlayabilir.

Geçmişimizde olan insanlardan iletişim yoluyla hayatımıza dâhil olmak için geri dönenler olabilir. Sakin karşılayın, heyecan yapmayın, ayna olmak için geleceklerdir. Çözülmesi gereken tıkanmış olan sorunlar vardır, hayatımıza bu ilişkilerin yansımaları başka şekilde tezahürlerle eksi ya da artı olayların sebebi olmaktadır. İletişimle basit ve sade yaklaşımlarla tıkanık kaldığınız konuları su yüzüne çıkarıp çözmek şifalanmak adına güzel bir dönem olabilir. Sesinizi yükseltmeyin, sahiplenmeyin, sahiplenmelerine izin vermeyin, olmadık düşlerin koynuna girmeyin, neyse şifanız onu alın vermeniz gerekeni verin. Beklentisizce görüşün. Yanılsama tehlikesi vardır göz ardı etmeyin. Sonra üzülmeyin.

Uzun zamandır sizi bekleyen, bitmesi gereken bir tez, görüşülmesi gereken bir yakın ya da önemli bir görüşme, ertelediğiniz, ha bugün ha yarın diye diye bir türlü harekete geçemediğiniz ne var ise, yeni yeni yarımlar üretmek yerine bu yarımları tümlemeye bakın, bakın ki enkazlarınız kalksın üzerinizden. İnsana en çok yükü yarım bıraktığı işler ve yarım yamalak devam eden ilişkiler verir.

İnsanlarla kurduğumuz iletişimle gelişiyoruz, her insan ayrı bir dünya, kiminin dünyasında fazlasıyız, kiminin dünyasının eksiği. Eksiği olanımıza bir şeyler vermek, beklemeden bir teşekkürü, ömür boyu benimle olsun diye ipoteğe almadan, fazlası olduğumuzun dünyasında, kalınca dışarıda, parmak uçlarımızda süzülerek, çıkmak hayatlarından ne incitmek ne de incinmek…

Aslan – Başak Temalarında Merkür Gerileme Etkileri;

(24 Temmuz- 19 Eylül  tarih aralığını baz alarak okuyun bu satırları ve şahitlik adına, nasıl işlediğini anlamak için bu tarih aralığında dünyada cereyan eden olayları kaydedin ve araştırın e mi)

Global düzeyde, ateşli, ego seviyesi yüksek, biraz durumu abartarak, herkesin bir rol kapma peşinde olduğu sahnelere hazır olmalıyız. Kuzey Kora-ABD. Arasında devam eden artistik hareketlere ilişkin, ilginç söylemler devam edecektir ve daha da ilginç bir hal alarak gerilim tırmanacaktır. Bu ikili artist liderin arasına bir üçüncü artist lider daha eklenecektir. Ha gayret az kaldı, kopmadı kıyamet, yapay mapay koparak…

21 Ağustos 2017 Güneş Tutulması ABD. Başlangıçlı olmasının da etkisiyle, bu yıl ve gelecek yıl ABD’nin gündem yılı olacaktır. Şuandaki hareketler büyüyecek ve ekme-biçme safhasını 2018 de bol bol göreceğiz.

Yine Başak’ın gıda alanını, küçük evcil hayvanları, hizmet, sağlık alanını yönetmesiyle, Merkür’de hazır gerilerken, global düzeyde nur topu gibi yine gıdadan bulaşan virüsler, acil sağlık önlemleri gibi konular gündeme taşınacaktır ki taşındı zaten. İngiltere-Belçika-Almanya Yumurta skandalı.  A bakın Merkür gerilemesiyle nasıl da uyumlu çalışıyor Dünya yaşamı: ) Yine başka gıdalarla ilgili, sağlığı ilgilendiren konularda uluslararası krizler oluşabilir, yumurtanın dışında: )

Global düzeyde yine baktığımızda, Merkür yazarları, gazetecileri, düşüncelerini görülür hale getiren, günlük hayatı kolaylaştırmaya yönelik fikirlerini pratiğe döken düşünürleri yönetir. Bu alanda bir icadı olan isimle ilgili gündem, patent hırsızlığı, kurumsal düzeyde de olabilir, emek hırsızlığına ilişkin gündem bekleyebiliriz. Gazeteci, yazarlar, akademisyenlere ilişkin yine bol bol devam eden gündeme yeni çeşniler eklenecektir. Gazeteciler arasında savaşlar, bir gazetecinin söylemi ile uluslararası düzeyde ortaya çıkacak yeni krizler beklenebilir. Ah bak aklıma geldi, Sayın Kılıçdaroğlu’nun söylemediği bir sözü bir yabancı gazeteci köşesine taşıdı ve yalan olduğu ortaya çıktı. Gördün mü bak nasıl da uyumlu şu Merkür Gerilemeleri Dünya yaşamıyla:) işte buna benzer birtakım işler daha gündemde olabilir. Her yazılana inanmayın, medyanın her gösterdiğine kanmayın, Merkür düşünce, Medya Algı, e o vakit gerilerken şu zihinlerinizi algının kurbanı yapmayın. Algılarla büyülenecekse o güzel zihinleriniz bırakın takip etmeyin bir süre medyayı. Çözüm buldum bak, aklımı seviom:)

Çalışma ve sosyal güvenlik alanında mevcut sistem üzerinde var olan çatlaklara ilişkin yeni düzenlemeler gündemde yer bulabilir. Yine işçi ölümleri toplu halde, iş kazaları şu dönem hassas görünüyor.  Yazılan gelir başa, niye yazdıysam şimdi bu işçi ölümü vs. bende anlamadım. Aman eksik kalmayım dedim.

Bireysel Düzeyde devam edelim, Başak ve Aslan etkili Merkür Gerilerken, doğumun o varoluş sancısında, düşe kalka, yanıla yakıla büyürken dünya toprağında, hep düz olacak değil ya yollar, engelleri aşarken bir bir nefes denilen atımızla, bakalım Hayy’dan gelen nefesler nerelere Huu diyecek, hangi Hu’lara gidecek. Action olmadan olmaz, zihni uyanık tutan şey hayatımızdaki actionlardırJ alına da moruna da güzel be yaşamak…

Kesinlikle stres oluşturacak durum, ortam ve kişilerden mümkün mertebe şu dönem olsun uzak durun. Başak enerjisi stresli bir enerjidir, evhamlıdır, endişelidir, minicik bir olayı zihninde büyütür büyütür kocaman bir stres yumağı haline getirir. Şu dönem olsun şu stres denilen negatif enerjiden uzak kalmaya çalışalım. Gördüğünü görmemezlikten gel, duyduğunu işitmemezlikten gel, umursama fazla bu dönem şu dünya işlerini, ilişkilerini, işine hesabına geleni yap geç. Daha sonra stresi yönetecek kıvama geldiğimizde, gireriz strese beraber. Ama yoo dostum yoo şu an o an değil sakın ha!

Sağlık, kişisel bakım, diyet, beslenme vs. günlük yaşam içindeki rutin görevler bunlar Başak alanındadır. Şu dönem içinde bu konularla ilgili ertelenmiş işlere vakit ayırmak en akıllıca seçim olacaktır. Fiziksel görünümle ilgili rahatsız eden konulara eğilmek, günlük yaşamda sizi zorlayan ev işlerine ilişkin yeni düzenlemeler yapmak, gereksiz ya da artık kullanılmayan fazladan yer işgal eden eşyaları atmak, kullanıma ihtiyaç duyan birilerine vermek, yardım etmek yerinde bir karar olacaktır. Daha sonra dönüp baktığınızda o hayatınızdan çıkan fazlalıkların sizi ne kadar rahat ettirdiğini anlayacaksınızdır.

Yarım kalan diş tedavisi, akılda olup uygulanmaya bir türlü koyamadığınız kişisel bakımınıza ilişkin hijyenik işler için de şu dönem epey takıntıda olacaksınızdır. Üşenmeyin hadi ayaklanın hijyen şart.

Daha da uzar Merkür-Başak konuları, son kez bunu da yazayım Aslan etkisiyle devam ederiz.

Başak alanıyla iletişimde ince esprilerinizi anlamayan, iyiliğine söylediğiniz sözleri sanki onu eleştirmişsiniz gibi algılayıp size darılanlar olabilir. Bir süre iletişimde normale alalım kendimizi, karşımızdakinin ruh halini, karakter yapısını biliyor isek, bu tür şeylere karşı hassas ise susalım, şu dönem bu tür söylemler ileride başımıza ağrıtabilir, daha hassastır iletişim, sözler, eleştiriler, yol göstericilikler, aman ne hali varsa görsün diyebiliriz. E napalım dargınlıktansa böyle daha iyi, huzurumuzu niye  kaçıralım.

Evet Aslan’a geldik, o muhteşem sağlıklı egonun kaynağı Aslan’a, tiyatrocuların piri, tüm filmlerin baş rolü, ışıltılı, görkemli o muhteşem yaşam kaynağı Aslan’a. Aslan’ı çok övüyorum bu ara farkındayım, başıma bi hal gelmez umarım: )

Aslan üretkenliktir, pek sevmesem de kelime olarak yaratıcılık sözünü, yerine bir şey koyamadım idare et şimdilik, yaratucılık Aslan’a özgüdür, yepyeni fikirler fakat askıda değil bizzat sahneye konulmuş, üretilmiş, yaratılmış ürünler alanında şu zaman diliminde ortaya hemen çıkmamak iyidir, bir fikrin var ise, bir ürünün var ise, bir projen var ise şu dönem üzerinde biraz daha düşünmen, daha bir geliştirmen gereken yerleri göreceksindir. Sorumluluk duygumuzda biraz esneme, bi parça bencillik izleri taşıyabiliriz, bir yükü hep aynı kişi taşırsa o kişi bir süre sonra eeeh be diyebilir, yorulduğumuz sorumluluklar için şu dönem biraz daha esneme içine girmekte fayda vardır. Her zaman yaptığımız işler bu dönem bize daha bir ağır geliyor olabilir, öyle hissedebiliriz. Bencilliğin dozunu ayarlayıp, şikâyetin dilini yumuşatıp, şu dönem kibarca bizim gibi o sorumluluğun içinde dahil olmuş ama kaytaranlara bu durumu ifade edebilir, iş bölümü paylaşım yapabiliriz. Bu yazdığımı hayatının neresinden anlarsan anla, neresine koyarsan koy. İlişki de iş hayatı de aile içi de eş-dost- başka sorumluluklar de. Sen nereye koyacağını bilirsin: )

Ve son olarak klasiktir, her Merkür, Venüs gerilemesinde, uzun zamandır görüşmediğimiz, haber alamadığımız kişilerle ilgili iletişim içinde olabiliriz, ya bizzat biz yeniden bir dürtü ile onlarla iletişime geçme isteği duyabiliriz ya da dışardan bize doğru gelir aynı etki, bir anda olmadık, umulmadık yerlerde karşılaşmalar da vakidir. Haberler alabiliriz yine, unuttuğumuz bir hakkımız gelip bizi bulabilir, yine hakkımız olan ama uğraşmaktan vazgeçtiğimiz içinde resmiyette olan, yazı, sözleşme, evrak vs, tam merkürlük konular bunlar, yeniden toparlayabilir hak-hukuk savaşı başlatabiliriz. Hadi bakam gazanız mübarek olsun.  Olumlu bir dönemdir, sonuçta Merkür gerilerken ertelenmiş, gecikmiş, ihmal edilmiş konularda iyi çalışır.

Velhasıl-ı kelam; Sözün Özü, Sağlık, hijyen, iş hayatı, iletişim, seyahat, günlük yaşam konularında hassasiyet söz konusu olacaktır. Beslenme düzeninize, yiyip içtiklerinize şu dönem dikkat etmekte fayda vardır. Sorumluluk duygusuna ilişkin biraz gevşeme iyi olacaktır. Eleştiride bulunurken karşı tarafın hassasiyetini düşünmek yerinde olacaktır. Yeni bir şey almaya yeltenmişken bin defa düşünmek yerinde olacaktır. Henüz sinyal vermemiş ama her an bozulma endişesi taşıdığınız aletler için bakım, tadilat yerinde olacaktır. Yeniye başlamaktansa, eskiye ait ne varsa onları tümlemek, tamlamak yerinde olacaktır. Merkür gerilerken, Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye, zaman ki sana hasta olmuş, incelikli haytasın, nüksederken raksına mahallenin maşallahı, eyvallahı, güzelleş be kızım, şimdilik ölümüne kadar hayattasın. Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın… tamam vurmayın ya, Ağır Roman Merkür Esinlenmesi yaşadık ne var aaa: )

Sevgimle Kalın E’mi

Elif Hece Öztürk

10 Ağustos 2017- Eskişehir’den bildirdi adeta

İlk gençliğimde kendimden başka herkesin aptal olduğunu zannediyordum. Ortalarda tek aptal benim diye düşünmeye başladım. Şimdilerde ise topyekûn mal olduğumuzu düşünüyorum. Hepimizin suyuna ilaç katmışlar sanki, ülkece kafayı sıyırmış gibiyiz. Sebep olanların gözü kör olsun. Amin..  Ali’m Lidar : ) (sevioz dedik ya)

Yorum Yapın