12 Ocak’ta Gerçekleşecek Olan Yengeç Dolunayı

3.608 views

Büyük kare eşliğinde gerçekleşecek olan bu Dolunay sert olmaktan öte, dinamik ve enerji dolu. Büyük Kare Oğlak-Güneş, Yengeç-Ay, Uranüs-Koç ve Jüpiter-Terazi burçlarında gerçekleşecek. 2 karşıt-2 Kare.

Hayat enerjimizi duygularımızdan alacağımız ve değişime açık olacağımız bir Dolunay. Hayatımızda bir türlü değiştiremediğimiz, hayallerimizde bir türlü kopamadığımız, bağlarımızda bir türlü kopartamadığımız aslında bize yük olan ancak ilerleyebilmek için sanki onlara ihtiyacımız varmış gibi bağlandığımız bütün olguların üstüne oynayacaktır bu gökyüzü.

Dört bir yandan çevrildiğinizi, bir tarafın iş hayatını düzene sokman gerektiğini, bir tarafın aileni, ülkeni ve çevreni düşünmen gerektiğini, diğer tarafın artık harekete geçmen gerektiğini bir diğer tarafın ise birlik beraberlik içinde yaşaman gerektiğini söylediğini düşünün. Her taraftan bir ses duyacaksınız. Bu sizde ‘isyan’ bayrağı açtıracak, hayata, kendinize, çevrenize ve bağlı kaldığınız her şeye. Bir taraftan ‘her şeyi bırakmak’ diğer yandan ‘hayır direneceğim’ dürtüsü.

Ancak siz bunları kabullenip, her bir taraftan bir parça alıp, gerektiğinden fazla kendinizden vermeyip, duygularınız ile mantığınızı orta noktada buluşturursanız ve ‘kendi’ kararlarınızı kendiniz almayı başarabilirseniz, kimseye değil kendinize güvenirseniz, kendi ayaklarınızın üzerinde farkındalık ile durabilirseniz, bu açıların sizde yaratacağı sert duygu ve psikolojik etkilerini azaltabilirsiniz. Olacak olanlar olacaktır. Bizlerin yapması gereken olacak olanları karşılarken ne kadar farkında olduğumuzdur.

Yapacağınız işlerde sizi kollayan bir el varmışcasına hissedebilirsiniz. Ne verirseniz, onu alacağınız bir Dolunay. Özellikle attığınız adımlarda karşılığını alacağınızı söyleyebilirim bu dönem. İş hayatında gücü hissedeceksiniz.
Neredeyse uzun yıllar sonra ilk defa ‘bütün’ gezegenlerden enerji akışları olacak. Bunun sizi zorlayıp zorlamayacağı tamamen sizin farkındalık ve duygularınızda ne kadar oto kontrol sağlayabildiğiniz ile alakalıdır.

Hayatınızdaki değişimin hangi alanlarda olması gerektiğini son 1 yıldır hissediyor, görüyor ve yaşıyorsunuz. Sorunlar yaşıyor, bazen çile çekiyor, hatta fedakarlık gösteriyorsunuz. Ancak sorunlar tekrarlanıyorsa, o kısmı bu ay değiştirmeniz için fazlasıyla baskı hissedeceğinizi söyleyebilirim. Çünkü ‘hazırlanıyorsunuz.’ Çünkü gelecekte yaşananları kaldırabilmeniz için güçlenmeniz gerekmekte. Hem psikolojik hem ruhsal olarak, hem farkındalık hem biliş olarak güçlenmek zorundasınız. Neler yaşandıysa, artık yaşandı hem geçmişte, hem gelecekte. Siz tünele güçlü girerseniz, güçlü çıkacaksınız. Bu yüzden ağlamayı, diz dövmeyi, insanlara kendi düşüncelerimizi empoze etmeyi, kendi yaşam tarzlarımızı dayatmayı bırakıp, herkese saygı duyarak, kendi hayatımızı çevresel faktörlerden arındırarak yaşamak zorundayız.

Zorlayıcı değil, görmeniz gerekenleri göstermek isteyen bir Dolunay. Ürkütücü değil, kabullendirici ve bırakmanız gerekenleri bıraktırıcı bir dolunay. Ölümü getiren değil tekrar yaşamı getirmeye çalışan bir kalp masajı gibi bir dolunay. Bitirici değil, başlatıcı bir dolunay. Frenleyici değil, gaza basmanızı sağlayacak olan bir Dolunay.

Nefrete ve öfkeye değil, sevgiye ve barışa odaklanmanızı gösterecek, itmeye değil, sarılmaya ihtiyacınız olduğunu hissettirecek, bölmeye değil bir araya toplamaya çalışacak bir Dolunay. Evinizi dağıtmaya değil, evinizdeki huzuru sağlamanız için nelerden kurtulmanızı, nelere yönelmenizi, neleri bırakmanız gerektiğini gösterecek bir Dolunay. Güçlü bir Dolunay ancak bu gücü size nakil etmeye gönüllü bir Dolunay.

Hepimize katkı olmasını diliyorum.

Yorum Yapın