11 Nisan 2017 Terazi Dolunayı

2.072 views

Neden sabrımız tükenmiş gibi hissediyoruz, alttan almak istemiyoruz. Empatiden uzaklaştık. Kimse sempatik gelmiyor. Tahammül sınırımız yok olmuş gibi. 2 yılı aşkındır dolunay, yeniay, tutulmalar ve açıları bir şekilde sizlere aktarmaya çalıştım. Bu Terazi dolunayının içinde kayboldum. Farklı bir pozitif bakış açısıyla sunmaya çalışmayacağım. Çünkü neler yaşadığımızı bilmek katkı olacaktır belki de bu sefer.

Gökyüzünde bir savaş var gibi düşünebiliriz ve Dolunay enerjisiyle bunu dünyaya yansıtmakta süreçte. Jüpitere yakın olması süreyi uzatmakta. İnsanlara karşı tahammül sınırımızı sıfıra indirmekte, bu da özellikle ikili ilişkiler açısından sıkıntı yaratmakta. Bir enerji boşalımı. Genelde en sevdiklerimize patlarız, bizleri kaldırabilecek onlar olduğunu düşündüğümüz için, ancak bu süreçte bunu tavsiye etmiyorum. İyi niyetle bile olsa, insanların yollarına bu dönem karışmamak gerekiyor. Çünkü karma yaratabilecek bir süreç olduğunun altını çiziyorum.

Mutluluğu aradığınız, daha doğrusu kendinizi aradığınız, ancak bulamamaktan ve kimsenin yardımı dokunmamasından bıktığınız bir süreç. Yardım gelmeyince, kendi başınıza bir şeyler için çabalıyorsunuz ancak gücünüzü tutunduklarınıza verdiğiniz için sıkışmış hissediyorsunuz. Alma-verme dengesinin bozulduğu, anlaşılamamaktan artık seslerin yükseldiği, YA BUNU NASIL GÖRMEZSİNİZ diye haykırmak istenen bir süreç. Sevgi bekleyenlerin istediği sevgiyi alamadığı için hırçınlaştığı, bunun sonucunda özgürlük istemeye kayılan bu süreci sakin atlatmalıyız.

Maddi kaygılar, durup dururken duygusal öfke, dünyadaki yerini ve amacını sorgulamalar, doyumsuzluk ve iletişimsizlik başlıca konular. Not olarak bu iletişimsizliği bu hafta bol bol internet ve telefonlarda yaşayabileceğimizi,internet kesintilerinin artabileceğini söyleyeyim. En önemlisi özgürlüğe zincir vurulması olarak algılanabilecek her hareket, ilişkileri bitirme noktasına getirebileceğini bilmenizdir.

Kendi içerisinde bastıramadığı her durumu, çevresine farklı bahanelerle öfke kusarak sunan insanlar görmemiz mümkündür bu dönem. Çünkü bastırılmış duyguların açığa çıktığı bir sürecin içerisinde olacağız. Bu sadece dolunaydan değil, gezegenlerin açı ve derecelerinden. Bir çizgi vardır zaman çizelgesinde, bir yere kadar ulaştık ve bir adım atıp başka bir zaman çizelgesine geçiyoruz. Yorucu olsa da, bir yol. Bu değişim her insanı farklı farklı etkilese de, ortak bir nokta var ki içsel olarak hissettiklerimiz. İçgüdüsel bir farkındalık yaşanması.

Bu farkındalığı neye ve nasıl kullanacağımız geleceğimizi etkileyecektir. Bu yüzden attığımız adımları iyi seçmemiz yararımıza olacaktır. Odaklanma sorunu, konsantrasyon bozukluğu mümkündür. Bunu aşmak için müziği kullanmanız önerimdir. Araya zihin girdikçe sizi zorlayabilir. Bir şeyler yapmak istiyorum ama enerjik hissetmiyorum kendimi diyorsanız, bunun da şu an normal olduğunu sorun olmadığını bilin. Kendinize değer verin ve bunu kimseden beklemeyin, çünkü bu süreçte kendinizi değersiz hissedip kendi kabuğunuza çekilmek isteyebilirsiniz. Başarısızlık duygusuna tutunmaktan ve başarısız olacağınıza sizi inandıranlardan uzak durun. Aradığınız destek, kendinize olan güveninizde.

Anlayış beklerken, anlayışsız davranmaktan sakının. Gözünüzün her zaman gördüğü bir şeyi, hisleriniz bu dönem farklı algılayabilir. Her zaman hissettiğinizi bildiğiniz, bu hisleri ezberlediğiniz bazı şeyleri hissedemeyebilirsiniz. Siz değil, zaman değişiyor. Kaygı duymayın. Aile içindeki kavgaları farkındalık sahibi olarak sizler yumuşatabilirsiniz. Bazı şeyler sırf neden olduğunu bilmediğiniz için öfke yaratır. Huzur mu istiyorsunuz? Öyle bir bilinçli olun ki, kavgaların duvarı erisin bilincinizin ateşinden. Bu süreci beraber atlatabiliriz.

Özgürlük yolunda, amacınızı bulmanın ferahlığında, ruhunuza iyi gelecek her ne varsa sizi bulmasını diliyorum. İyi haftalar herkese.

1 Yorum

  1. sabahtan aksama kadar nazan oncel dinlememin sebebi buymus muzik gercekten iyi geliyor
    bu arada kavgalarin duvari erisin bilincinizin atesinden hepimiz icin amin

Yorum Yapın