Delikanlı Bebeğin Raconları

2.625 views

Delikanlı bebek emzik emmez. Memenin aslı varken çakmasıyla yetinmez, yetindirmeye çalışanlara emziği tükürerek tavrını koyar.

Delikanlı bebek suyunu biberonla da içmez. “Oradan küçük bir çay bardağı içinde su kap gel koçum”u ifade eden brrrr efektini yapar ve birileri onun adına suyunu getirir; içirir.

Delikanlı bebek emeklemez. Zamanı geldiğinde ‘hadi bana müsaade, çok oturduk’ deyip kalkıp yürümeye başlar; gerekirse çevredekilerden kısa bir süre destek almaktan çekinmez.

Delikanlı bebek, meme peşinde koşmaz. Annesini gördüğünde eliyle memeyi işaret eder ve ağzını açıp bekler. Anne anlamamışsa bir kükrer ve anlaması sağlanır.

Delikanlı bebek, öyle çıngırakla falan da oynamaz. Bırakırsın TV sehpasının yanına Digitürk kanallarını değiştirerek, VHS videonun içine elini sokarak, hiç olmadı babasının DVD’lerini devirerek eğlenir. Cep telefonlarını ve uzaktan kumandaları yere atmanın tadına varır.

Delikanlı bebek, fazla ağlamaz. İki çığırdığında çevredekiler el pençe divan olmazsa, bir iki kere de kükrer, çevresindekilerden halen tepki yoksa öyle bir kükrer ki tüm apartmanı ayağa kaldırır.

Delikanlı bebek, öyle özel hazırlanmış bebek çorbalarına falan tenezzül etmez. Kumru, döner, urfa dürüm, ciğer kebap gibi güzelliklerden nasiplenmesini bilir. Hatta masada süs biberi bulursa anında atlar, canı yandığında da sadece gözlerinden hafifçe bir damla gelir, ama ağlamaz.

Delikanlı bebek, arabaya bindiğinde öne geçmek için kükremeyi basar. Geçer geçmez de önce vites koluna atlar. Bu vites kolunda niye tespih yok diye de ters bir bakış atar. Ama hareket zamanı geldiğinde de arkadaki tahtına kurulmasını bilir.

Delikanlı bebek, beze kaka yapmayı sevmez. Annesi babası altındaki çişi yıkamak için lavaboya götürdüklerinde anında ne varsa koyar, üst başı birbirine katar; ama racondan asla taviz vermez.

Delikanlı bebek, öyle kolay uyumaz. Uyutma çabalarına tavrını koyar. Yorulduğunda çaktırmadan gözlerini dinlendirir, ama en ufak seste sıçrayıp gününe kaldığı yerden devam eder.

(Raconu bana öğreten oğlum Özün Dünya’ya sevgilerimle…)

Paylaş
Önceki İçerikDeğişik Bir Gün
Sonraki İçerikBaba Olmak
Hasan 'Sonsuz' Çeliktaş
18 Kasım 1976'da Mersin'de doğdu. Toros Koleji'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'ne girdi. Fakültesini çok sevdiğinden mezuniyeti sonrasında oradan ayrılamadı ve asistan kadrosunda eğitim hayatına devam etti. 2005'te ise İzmir'e yerleşti. 2001 yılında "Sonsuzlukotesi" mail grubunu kurmasıyla başlayan yazarlık hayatı, önce 2002'de sonsuzlukotesi.com'u, daha sonra da 2004'de derKi.com'u kurmasıyla devam etti. Bir yandan da Cosmopolitan, Esquire, Yeni Aktüel, Zodiac, Akşam Brunch gibi dergilerde ve Akşam Gazetesi'nde serbest yazar olarak yazıları yayınlandı. 2011'de ise Anadolu topraklarından doğup Amazon.com'da yayınlanan ilk Türk Spiritüel dergisi "The Wise"ı oluşturdu. Halen yazmaya devam ediyor. Duru Sonsuz ile Özün Dünya'nın babası sıfatıyla onlara rehberlik yapmaya çalışıyor...

Yorum Yapın